Nestor: tulumaks kerkigu 24%-le!

26. mai 2009, 11:45

Valitsusest välja visatud sotsid esitavad
uuel nädalal riigikogus menetletavale negatiivsele lisaeelarvele
muudatusettepaneku tõstmaks tulumaks praeguselt 21%-lt 24%-le.

Riigikogu sotside fraktsiooni esimees ja partei asejuht Eiki Nestor ütles Äripäevale, et tulumaksu tõstmine teisest poolaastast suurendaks riigi tulusid kokku 1,16 miljardi krooni võrra.

"Meie ettepanek aitab valitsussektori eelarve tasakaalu parandada umbes 800 miljoni krooni võrra. Umbes 350 miljonit krooni sellest läheks kärbete tasandamisele ja ülejäänud 800 miljonit krooni jääks siis nii-öelda vabaks rahaks erinevatele ministritele mõelda, mida sellega teha," selgitas Nestor.

Nestori sõnul tegid sotsid ettepaneku jätta selle 350 miljoni krooni raames puutumata kulutused õppetoetustele ja õppelaenude kustutamisele, matusetoetuste maksmisele, kiirabile, põllumajanduse otsetoetustele, sisejulgeoleku palkadele ning toetada omavalitsusi täiendavalt toimetulekutoetuste maksmisel.

Üks esisotsidest tunnistab, et kuigi ajal, kui nad veel valitsuses olid, lasid nende koalitsioonipartnerid tulumaksutõusu idee allavoolu, ei kavatse sotsid sellest siiski loobuda. "Riigikogus oleme ju jätkuvalt edasi. Praeguseks on olukord ka mõnevõrra muutunud," lisas Nestor.

Loodava koalitsiooni kavandatavat käibemaksu tõusu sotsiaaldemokraadid ei toeta, kuna see mõjutab eelkõige madalama sissetulekuga inimeste maksukoormust, kuna kogu nende tulu läheb tarbimisele.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. May 2009, 15:57
Otsi:

Ava täpsem otsing