Uue koalitsiooni sündimise hind 6 miljardit

28. mai 2009, 08:26

Kui me ei suuda sellel aastal kärpida 3,4
miljardi asemel 6 miljardit, tuleb järgmisel aastal kärpida oluliselt rohkem,
kinnitas praegu rahandusministri ülesandeid täitev põllumajandusminister
Helir-Valdor Seeder.

Kaks kõige suuremat ja teravamat probleemi Eesti ühiskonnas on riigieelarve tasakaal ehk see, et me ei elaks üle jõu, ja tööpuudus, rääkis Seeder ETV saates "Terevisioon".

"Kui suudetakse kokku leppida, milliste meetmetega, milliste abinõudega püütakse neid probleeme lahendada, siis, ma usun, see koalitsioon saab sündida," vahendab Seederi sõnu ERR uudised.

Seeder rääkis, et riigieelarve talutava defitsiidini ehk avaliku sektori talutava defitsiidini jõudmiseks peab säästueelarve maht olema oluliselt suurem kui see 3,4 miljardit, mille valitsus parlamendile esitas.

"Ma loodan küll, et parlamendis jõutakse 6 miljardi krooni suuruse lisaeelarveni, ja see ei ole sugugi ainult sellest tingitud, et poliitikud on sattunud kärpimises väga hoogu - et me kärbime kärpimise pärast või isegi, et me kärbime ainult selle nimel, et jõuda euroni," rääkis minister. "Ei. Praegune säästueelarve ja praegused kärpimised on tingitud sellest, et riigil säiliks ka tulevikus finantsiline jätkusuutlikkus: et me suudaksime olla likviidsed, maksta välja vajalikud pensionid, palgad, mis on riigi eksisteerimiseks vajalik," kinnitas ta.

Ettepanekuid kärpekohtadeks on Seederi sõnul tehtud isegi ettepanekuid isegi suuremas mahus kui vajalikud 6 miljardit.

Seeder kordas taas, et ainult kärpimisega hakkama ei saa ning tõenäoliselt tõstetakse mingeid makse. Milliseid neist, on tema sõnul endiselt veel vara rääkida, arutletud on aga kõigi maksude üle. Seeder lubas, et arvestatakse kindlasti ka Läti ja Leedu kogemusega, kus maksude tõstmine ei toonud oodatud tulu kasvu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. May 2009, 08:33
Otsi:

Ava täpsem otsing