Anders Tsahkna sai kuriteokahtlustuse

Katre Pilvinski 11. juuni 2009, 00:00

Reformierakonda kuuluvat Anders Tsahknat kahtlustatakse mõjuvõimuga kauplemises, mis seisneb vara ja muu soodustuste lubamisega nõustumises vastutasuna selle eest, et sotsiaalministeeriumi nõunikuna kasutas ta ebaseaduslikult oma tegelikku ja eeldatavat mõju eesmärgiga saavutada ametiisikutelt soodsaid otsuseid soodustuse andja ja kolmanda isiku huvides, teatas riigiprokuratuur. Anders Tsahkna on kahtlustatavana kinni peetud.

Sotsiaalminister Hanno Pevkur ütles, et töösuhe Anders Tsahknaga on peatatud, ning lisas, et ministeerium on valmis tegema koostööd õiguskaitseorganitega, et olukord võimalikult kiiresti laheneks.

"Uudis kahtlustuse esitamisest Anders Tsahknale, kes töötab ministeeriumis ministri nõunikuna, on minu jaoks šokeeriv. Ministeerium on töösuhte Anders Tsahknaga peatanud," sõnas Pevkur.

"Ootan täiendavaid selgitusi eeskätt Anders Tsahknalt endalt ning õiguskaitseorganitelt. Kindlasti kavatsen ma sarnaste juhtumite vältimiseks arutada küsimust ka ministeeriumi sisekontrolliga ning õiguskaitseorganitega," lisas Pevkur.

"Reformierakonna meeskonna poolt vaadates on see kahtlemata suur pettumus, meie oleme Anders Tsahknat usaldanud tema teadmiste tõttu sotsiaalvaldkonnas," ütles Reformierakonna peasekretär Kristen Michal.

"Loodame, et kahtlustused saavad võimalikult ruttu selgeks ja pädevad õiguskaitseorganid teevad oma tööd nii, et kellelegi ei põhjustata tarbetuid kannatusi või kahju tema mainele," ütles ta.

"Pean õiglaseks ka seda, et avalikkuses ei mõistetaks kedagi enne süüdi, kui tal on võimalus olnud oma tegevuse kohta selgitusi anda. Neid selgitusi nõuab kindlasti erakond ja usun, et ka avalikkus," kommenteeris erakonna peasekretär.

Anders Tsahknat on aastaid saatnud kuulujutud, et tal on isiklikud huvid mõnede tervishoiuasutuste vastu. Kahtlustati ka, et ta oli või on üks Lasnamäe Tervisekeskuse omanikest, mille ta on kindlalt ümber lükanud.

Tsahkna n-ö tankistideks peetakse tema venda Urmas Tsahknat ning head sõpra ja tuttavat Jaanus Voolu. Ka Tsahkna enda nimel on äriregistri andmetel mitmeid firmasid, millest osa on seotud meditsiiniga, osa aga ehitusvaldkonnaga. Kummastav on, et Tsahkna firmad ei näita majandusaasta aruandeid.

Tsahkna on olnud varemgi politsei huviorbiidis - 2004. aastal otsis politsei seoses diagnostikakeskuse afääriga läbi tema kodu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing