Jaanus Vool: mul pole Tsahknaga kontakti

12. juuni 2009, 13:22

Tsahkna kauaaegne äripartner ja hea tuttav
Jaanus Vool, kes on näiteks Medicumi ja Iru hooldekodus tegutseva Koduõde
omanik, ütleb, et tema kontakt kaitsepolitsei huviorbiiti sattunud nüüdseks
endise sotsiaalministri nõuniku Anders Tsahknaga katkes aastate eest.

"Meil ei ole Tsahknaga mingisugust tööalast ega isiklikku kontakti," kinnitab ta. Küsimusele, kas Tsahkna vahi alla võtmine tuli Voolule üllatusena, vastab ta: "Mul on kahju, et nii läks. Meditsiin on väga delikaatne valdkond, mis peaks olema võimalikult läbipaistev."

"Inimesena on Tsahkna avala meelega ja hea suhtleja. Mis puudutab sõna tsahkerdamist, siis seda on võimalik külge kleepida igale inimesele," lisab Vool.

Sotsiaalminister Hanno Pevkur ütleb, et Tsahkna tööpõld oli lai - kogu meditsiini ja tervishoiuvaldkond.

"Tsahkna oli enne mind ametis üle aasta. Küsisin ka Maripuu käest arvamust tema kohta," ütleb Pevkur. "Mul pole kombeks majja tulles inimesi minema lüüa."

Lääne-Tallinna Keskhaigla juht Boris Kirt ei soovi esimese hooga Tsahkna asja kommenteerida, kuid helistab hiljem tagasi. Nimelt meenub Kirdile sotsiaalministeeriumi otsustatud 1,7 miljardi Euroopa Liidu struktuurifondide raha jagamine.

"Hindamiskriteeriumide järgi toimus hindamine kõike muud kui objektiivselt!" ütleb Kirt. "Kuna Maripuul oli tol ajal poliitiline nõunik kõrval, siis võiski karta, et sellised mõjud seal mängus on," räägib Kirt.

Loe pikemalt tänasest Äripäevast!


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. June 2009, 13:22
Otsi:

Ava täpsem otsing