Mõis: lugemise asemel võiks noored algul tööd teha

01. juuli 2009, 15:22

Ettevõtja Jüri Mõis soovitab noortel algul
rõhku panna tööpraktikale ja siis alles raamatud kätte võtta.

Mis raamatut te soovitaksite lugeda ettevõtlusega alustaval noorel, küsis lugeja Äripäeva online-intervjuus Jüri Mõisalt. "Ettevõtlusega alustamiseks oleks kõige parem pärast hariduse omandamist töötada mõnes heas suurfirmas. Seejärel töötada mõne kehva väikeettevõtte juhtkonnas ja proovida, kas õnnestub asjad ülesmäge keerata. Kui õnnestub, siis tuleb läbi mõelda oma oskused, mida saaks müüa ja edu eraettevõtjana on kiire tulema. Üksi või hulgakesi. Raamatuid võib lugeda hiljem, kui on rohkem aega," kõlas suurettevõtja nõuanne.

Tarkade spetsialistide kodumaale jäämise retsepti ei osanud Mõis välja pakkuda. "Ma oskan vaid arvata, et New Yorgi või Londoni mastaapi aju liigub Eestist New Yorki või Londonisse niikuinii," märkis ta.

Osade Eesti äritippude kõrbemine viimasel ajal Mõisa arvates üllatav pole. "Tänasele põlvkonnale on olnud elu nagu sõit "Ameerika mägedes" – oma silmaga näha impeeriumi hukku, omariikluse taassaavutamist, Euroopa liitu astumist, Euroopa kiireimat majanduskasvu, nüüd sajandi suurimat majanduskrahhi. Seda kõike 20 aasta sees. Pole ime, et sellises tempos tuleb ette vigu, sealhulgas riskijuhtimisvigu," nentis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. July 2009, 16:11
Otsi:

Ava täpsem otsing