Swedbanki juht: tahame uuesti olla iseseisev pank

17. august 2009, 11:38

Swedbanki kontserni juht Michael Wolf
põhjendas suunatud aktsiaemissiooni korraldamist panga sooviga Rootsi riigi
kaitse alt välja saada, et ise oma tegemiste üle otsustada.

Balti riikide majanduslanguse süvenemine teises kvartalis Wolfi sõnul otsuses määravat rolli ei mänginud. „Eestis on isegi paremini läinud kui me arvasime,“ ütles Wolf.

Pikema jututa alustas Wolf täna Stockholmis toimunud pressikonverentsi sellest, et rõhutas Swedbanki soovi olla taas sõltumatu pank, mis „valitseb ise oma saatuse üle ja seisab püsti oma jalgadel.“

Kokku tõi Wolf suunatud aktsiaemissiooni korraldamisele kolm põhjust: esiteks – nagu öeldud – riigi garantii alt pääsemine. Pank tahab edaspidi konkurentsivõimelistel tingimustel laenu võtta omal jõul. Teiseks tahab Swedbank tugevdada sidemeid oma võtmeklientidega ja pakkuda neile laenu konkurentsivõimelistel tingimustel. Kolmandaks tahab pank olla valmis selleks hetkeks, kui konjunktuur pöördub ja laenunõudlus turul taastub.

See, et nii paljud panga tänased aktsionärid on valmis suunatud aktsiaemissioonis osalema, on Wolfi sõnul märk sellest, et aktsionärid toetavad panga juhtkonna otsust.

Wolf rõhutas, et otsuse taga ei ole muutunud hinnangud makrokeskkonna või laenude kvaliteedi kohta. Küsimuse Balti riikide rollist otsuse taga lisakapitali hankida pareeris Wolf märkides, et „olukord Balti riikides on arenenud meie stsenaariumi järgi. Nüüd on meil selgem pilt, kus probleemid on. Eestis on arengud olnud isegi paremad kui me arvasime,“ ütles Wolf.

„Oleme alustanud protsessi, et riigi garantii alt välja pääseda,“ kordas Wolf pressikonverentsil, märkides ära ka negatiivse maine, millega pank riskib, kui liiga kauaks riigi abile toetuma jääb. „Olen rahul, et saame nüüd keskenduda võtmeklientidele tugevalt positsioonilt.“

Täna avalikustatud suunatud aktsiaemissiooniga kaasab Swedbank lisakapitali 15 miljardi Rootsi krooni suuruses summas. Panga eelmisest emissioonist, millega kaasati 12,4 miljardit Rootsi krooni, ei jõudnud mööduda aastatki. Rootsi uudisteagentuuri SIX andmeil kinnitas pank alles tänavu juunis, et lisakapitali ei vaja.

Swedbanki aktsia alustas börsipäeva enam kui 3%se kukkumisega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. October 2009, 10:02
Otsi:

Ava täpsem otsing