Kena valguslaik kirjus sügises

Teet Reier 05. oktoober 2009, 00:00

Vaatluse alla satub neist keskmine, paar aastat tagasi valminud ja arhitekt Kalle Vellevoogi kavandatud hoone.

Majaomanik Piret Tamsalu sõnul said esimesed visandid paberile juba 2004. aastal. "Meie sooviks oli ehitada endale funkstiilis kodu, mida me naudime ka aastakümnete pärast. Tutvusime erinevate arhitektide loominguga ning enim meeldisid arhitekt Kalle Vellevoogi tööd. Sellepärast siis langeski valik temale. Leidsime endale krundi, millele olid kehtestatud just funkmaja ehituseks sobivad tingimused. Lisaks on krundil väga hea asukoht ning kõrghaljastus ümberringi," räägib ta.

Tamsalu sõnul on arhitekt vastavalt krundi asendile ja ümbrusele maksimaalselt ära kasutanud olemasolevad võimalused.

"Vaated akendest on pargile ja privaatsed, krundil asetsevad suured pärnad säilitati," kirjeldab ta.

"Osaliselt on maja fassaad kaetud valgete Minerit- betoonplaatidega. Arhitektiga oli jutuks ka musta plaadi kasutamine, kuid tahtsime selles majade ansamblis säilitada ühtset heledat joont," lisab Tamsalu

"Kuna lähedalasuv Lunini tänav on suhteliselt tiheda liiklusega, siis saigi hoone kavandatud nii, et tänavapoolne külg oleks võimalikult suletud. Alumisel korrusel paigutas arhitekt sellele küljele garaaži, sauna ja erinevad abiruumid," selgitab Tamsalu.

"Nii jääbki välismüra eluruumides suhteliselt märkamatuks," lisas ta. Maja ruumilahendust ja sisekujundust planeerides oli pererahva sõnul eesmärgiks saavutada funktsionalistlik ja ajatu joon, tuginedes eelmise sajandi klassikalisele funktsionalismile. Sisekujundusprojekti autor on Vaikla Stuudio.

"Sisekujunduses püstitatud ülesanded on osutunud kohati küll väga keerulisteks, kuid lõpptulemus on vaeva väärt. Oleme igati rahul, kuigi lõpliku sisekujunduse valmimiseni läheb veel aega," mainib Tamsalu.

Esimese korruse suurele elutoale kindlustab valgusküllasuse kõrge, läbi kahe korruse ulatuv aken, samuti on ühes teise korruse lastetoas kasutatud huvitavat nurgaaknaga lahendust.

"Kuigi see nurgaaknaga tuba on mõõtudelt sama suur kui kõrvalasuv ruum, lisab selline aknalahendus toale kuidagi ruumikust juurde," räägib Tamsalu. Huvitava lahendusena paistab nende kahe toa puhul silma massiivne, roostevabast metallist ribikardin, mis liigub seina külge kinnitatud siinidel ja mida saab soovi korral seina ulatuses nihutada, nii ühe kui ka teise akna ette.

Maja välisilmet vaadates tundub tegu olevat üksteisele asetatud ja erinevates mõõtudes klotsidega, mis kord eenduvad välispinnast nagu magamistoa rõdu või tõmbuvad tagasi nagu elutoa klaasist otsasein. Omanäoline on ka roostekarva metalltalale paigutatud trepp, mis pikalt elutoast teise korruse tubade poole rühib. Perenaise arvates lisab ruumikust ka klaasist piire, mis lõpetab tubade ette jääva terrassi.

Köögi ja garaažiosa katus on kujundatud avaraks väliterrassiks, kus võib suvel õhtupäikest nautida või sõpradega grillida: ümbritsev madalasustus ja kõrghaljastus loob selleks piisavalt privaatsust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:58

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing