Ligi: pensionifondide investeerimisriskide hüvitamine oleks libe tee

Kadri Bank 12. oktoober 2009, 10:33

Rahandusminister Jürgen Ligi sõnul
teeks pensioniklientide kahju kompenseerimine Swedbankile au juhul, kui kahjud
tulenesid reeglite rikkumisest või puudulikkusest, kuid tururiskide
kinnimaksmine oleks libe tee.

„Seda kaaluda ei tohi,“ rõhutas Ligi. Ministri sõnul peab analüüsima seda, kas täidetud on seadused ja kas pangakontserni sisereeglid olid huvide konflikti vältimiseks piisavad. „See jäägu finantsinspektsiooni hinnata ja mitte minu välja öelda,“ lisas ta.

Swedbanki otsust kahekordistada 2008. aasta teises pooles pensionifondide investeeringut Private Debt Fundi kommenteeris Ligi järgnevalt: „Taha prognoosimine on täppisteadus, aga mina selle ala esindaja pole. Meist keegi ei olnud 2008. aastal nii tark kui praegu.“

Küsimusele, miks Reformierakond pole nõus muutma seadusi nii, et klient saaks pensionifondi vahetada tihedamini kui kord aastas, vastas minister, et see pole loomulikult mingi eriline erakondlik positsioon. „Nii otsustati reformi alguses, sest klientide meelemuutused tekitavad fondidele kulusid ning vähendavad pikas perspektiivis nende tootlikkust.“

Tema sõnul võivad fondi vahetamise otsused võtta kampaania ulatuse tarbetute emotsioonide tulemusel. „Algusest peale on aga teada, et fondide kosudes ja investorite teadlikkuse tõustes vaadatakse reeglid üle. Seda juba tehaksegi,“ ütles ta.

Ministri ametikoha järgi ka finantsinspektsiooni nõukogu esimeheks olev Ligi kinnitas, et läinud reedel toimunud inspektsiooni nõukogul räägiti ka Swedbanki teemadel. Mis täpsemalt arutelu sisuks oli, ei ole tema sõnul avalik info.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. October 2009, 11:03
Otsi:

Ava täpsem otsing