Sõrg: kahju hüvitamine teeks Swedbankile au

08. oktoober 2009, 09:46

Kui Swedbank otsustab vabatahtlikult
pensioniklientidele kahju kompenseerida, siis au neile, ütles pangandusprofessor
Mart Sõrg, lisades, et kindlasti päästaks selline otsus oluliselt ka
usalduskriisi sattunud pensionifondide mainet tervikuna.

Sõrgi sõnul tekkinud halvas olukorras head lahendust ei olegi. "Swedbankil oleks lihtsam otsustada, kui pensionifondide kaotus oleks tulnud väljast poolt nende gruppi, aga kuna tuli iseenda fondist, siis on vastutus veelgi suurem," lausus Sõrg. "Mulle meeldib ütlus, et väärtpaberiturg on legaalne viis lollidelt raha röövimiseks. On tekkinud olukord, kus riskide maandamiseks mõeldud instrumendid nagu võlakirjad hoopis suurendavad riske."

Swedbank teatas eilsel pressikonverentsil, et väljub aasta lõpuks pensionifondide rahaga Private Debt rämpsvõlakirjafondist ning pangas on arutlusel ka võimalik järsust allahindlusest tingitud kahju kompenseerimine pensioniklientidele.

„Kui finantsinspektsioon leiab, et oleme rikkunud fondi reegleid või seadusi, siis loomulikult kompenseerime kahju. Lisaks sellele on teemaks ka klientide usalduse küsimus ja kahju vabatahtlik kompenseerimine seoses sellega,“ sõnas varahaldusettevõtte Swedbank Robur juht Carina Tovi eile. Ta lisas, et kõigi toimunud protsesside korrektsust uurib Swedbank ise ja ka finantsinspektsioon. Teemaga tegeletakse intensiivselt, aga vara on veel otsustest rääkida.

Allahindlusest tekkinud kahju korvas avalikkuse survel mullu oma klientidele SEB Likviidsusfond.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. October 2009, 17:08
Otsi:

Ava täpsem otsing