Kuhu on liikunud Swedbanki tippjuhid?

19. oktoober 2009, 17:01

Seoses Swedbanki grupi sees toimunud
struktuurimuudatustega on viimase aasta jooksul vahetunud mitmed tippjuhid,
kellest kolm on suundunud Eesti tütarpangast Rootsi emapanka. Swedbank Eesti
personalijuht Signe Kaurson märgib, et juhtide voolavus on isegi veidi
pidurdunud.

„Oleme aasta jooksul teinud mitmeid struktuurimuudatusi, mis on kaasa toonud liikumisi kõigi töötajate, sealhulgas mõistagi ka juhtide ridades. Näiteks on mitmed meie juhid vastu võtnud suuremad väljakutsed majasiseselt, samuti on asutud tipp-ametikohtadele Rootsis,“ rääkis Kaurson.

„Enamik ettevõtteid on üle vaadanud oma protsessid ning sisse viinud mitmeid muudatusi, et keeruliste aegadega võimalikult edukalt toime tulla. Erandiks siinkohal ei ole ka Swedbank,“ selgitas ta muutuste vajalikkust. Kuid on olnud ka muid põhjuseid muutusteks, näiteks aasta alguses läks lapsepuhkusele jaepanganduse divisjoni direktor Ulla Ilisson, kelle ametikohustused võttis üle Aet Altroff, lisas ta.

Swedbanki juhtide voolavus on tänavu üheksa kuuga Kaursoni sõnul võrreldes eelmise aastaga ühe protsendi võrra vähenenud, olles nüüd 9,7 protsenti. „Seeläbi näeme pigem positiivseid trende, kus juhtide kogutööstaaž pangas on jõudnud keskmiselt 10 aasta tasemeni,“ märkis ta. „See näitab ettevõtte tugevust ja iseloomustab hästi meie põhimõtet, et kasvatame oma juhid organisatsiooni seest.

Suuremate muudatustena tõi Kaurson esile Balti panganduse juhi Erkki Raasukese suundumist Swedbanki grupi finantsjuhiks. Tema ametikohustused võttis üle Hakan Berg, kes on aastaid töötanud erinevatel positsioonidel Swedbanki Rootsi panganduse divisjonis, ja viimane töökoht pangagrupis oli siseauditi juht.

Maikuus otsustati personalijuhi sõnul võtta kasutusele Swedbank grupi ühtne riskijuhtimise organisatsioonimudel Balti panganduses. Ümberkorraldustega loodi Eestis, Lätis ja Leedus eraldi krediidijuhtimise ning riskikontrolli divisjonid. „Riskivaldkonna juhtimise korraldus kõigis äriüksustes sama mudeli alusel on tavapärane praktika paljudes rahvusvahelistes pankades,“ ütles Kaurson.

„Lahkus senine riskijuht Andres Trink, kes põhjendas oma otsust sellega, kuna tema senine töö jaotatakse kaheks, siis jääb strateegilist osa oluliselt vähemaks,“ rääkis Kaurson. Balti panganduse uueks krediidijuhtimise valdkonna eestvedajaks sai tema sõnul Mats Malmström, kellel on pikaajaline kogemus Swedbanki Rootsi kõrgendatud äririski juhtimise üksusest. Eesti, Läti ja Leedu riskijuhtimise üksuseid juhib grupi riskikontrolli juht Jan Lilja.

Eelmise aasta oktoobris asus endine Hansa Investeerimisfondide juht Robert Kitt firma nõukogu liikmena juhtima kogu Balti varahaldustooteid. Tema asemele asus itaallasest fondijuht Fabio Filipozzi.

„Tänavu juunis asus Swedbanki Investeerimisfondide juhatuse esimehe ajutiseks kohusetäitjaks fondijuht Jelena Fedotova, kuna Filipozzi siirdus tööle Eesti Panka. Uus juhatuse esimees peaks selguma veel sellel kuul,“ kinnitas Kaurson.

Filipozzi on öelnud intervjuus Äripäevale, et tiitel või ka redeliastme kõrgus ei ole tema jaoks olulised, vaid töö sisu, ja nii näeb ta oma endise tööandja ehk Eesti Panga juurde naastes taaskord uut väljakutset.

Augustis asus Swedbanki privaatpanganduse divisjoni Eestis juhtima Vaiko Tammeväli, kuna senine tegevjuht ja panga Eesti juhtkonna liige Kristel Meos otsustas töökohta vahetada ning rakendada ja arendada oma kogemusi uues valdkonnas.

Oktoobri algul ütles Meos, et uuele ametikohale ta veel asunud ei ole, ja et alles hiljuti naases ta puhkuselt Eestisse tagasi. „Praegu vaatan veel ringi. Pigem näen oma uut töökohta Eestis kui välismaal,“ ütles Meos. Igatahes tööpakkumistest ta ära ei ütleks, kinnitas ta telefonis rõõmsal häälel.

Uue juhi sai ka Kaursoni ütlusel samasse divisjoni kuuluv privaatpanganduse osakond, kui lapsepuhkusele siirduva senise juhi Kadri Vunder-Fontana asemel võttis positsiooni üle varasem liisingu divisjoni direktor Gunnar Toomemets. Täna teatas Swedbank, et alates 12. oktoobrist on Swedbank Liising ASi juhatuse esimees Jan Andresoo.

Balti panganduse juhatuse liikmed, personalidirektor Helo Meigas ja IT-direktor Aivo Adamson, asusid tööle tippjuhtidena Stockholmis, Swedbanki grupis ning loobusid uue ametikoha tõttu tööst Swedbank ASi juhatuse liikmena.

Helo Meigasest sai Kaursoni sõnul tänavu septembris Swedbanki rahvusvahelise panganduse finantsdirektor (CFO - ingl). „Rahvusvaheline pangandus on üks kuuest Swedbanki strateegilisest ärivaldkonnast, hõlmates enda alla tegevuse Venemaal ja Ukrainas, harukontorid Norras, Taanis, Soomes, USA-s ja Hiinas, tegevuse Luksemburgis ning esindused Hispaanias ja Jaapanis,“ täpsustas ta. Aivo Adamson töötab aga alates juuni keskpaigast Swedbank grupi IT-s rakenduste ja infrastruktuuride valdkonna juhina (Head of Operations and Infrastructure - ingl).

TAUST

Täna kuuluvad Swedbanki juhtkonda Eestis:
- Priit Perens - Swedbanki peadirektor Eestis
- Artjom Sokolov - Ettevõtete panganduse juht
- Hanno Hussar - Operatsioonide divisjoni tegevdirektor
- Kristina Mikenberg - Eesti riskijuht
- Heiki Raadik - Swedbanki finantsdirektor Eestis
- Aet Altroff - Jaepanganduse tegevdirektor
- Signe Kaurson - Personalidirektor
- Vaiko Tammeväli - Privaatpanganduse divisjoni tegevdirektor
- Martti Singi - Eesti riskikontrolli juht

Allikas: Swedbank

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. October 2009, 17:04
Otsi:

Ava täpsem otsing