Arco väikeaktsionär: aktsiate vähendamine on positiivne

Virge Haavasalu 19. november 2009, 12:41

Aktsiate vähendamine on positiivne selles mõttes, et võimaldab tõsta aktsia hinda, mis omakorda lubab kaasata lisaraha, ütles Arco Vara suurim väikeaktsionär Arvo Nõges.

"Ma loeksin seda positiivseks, võib-olla ka väga positiivseks uudiseks," kommenteeris ta tänast teadet, et Arco Vara vähendab aktsiate arvu 20 korda.

Tagurpidi split annab võimaluse tõsta aktsia hinda, sest hetkel on see allpool nimiväärtust, mis ei võimalda ka lisakapitali kaasata, põhjendas Nõges. Tema arvates on lisakapitali vajadus arusaadav ja iga samm selle realiseerimise suunas õige tee.

"Ühest küljest see küll lahjendab olemasolevate aktsionäride osalust, kuid teisest küljest ei ole ilma lisarahata Arco Varal võimalik osaleda praegu käimasolevas odavate varade väljamüügis ostja poole peal," märkis Nõges. "Alles kuu aega tagasi nägime, kus ta osales müüja poole peal ja paraku sealt saadav raha oli  närune," rääkis ta.

Nõgese sõnul on oluline, et lisakapitali kaasamine toimuks võimalikult parimal väärtusel, mis Arco Varal sel hetkel parajasti on, arvestades ka seal peituvat potentsiaali. "Selles osas saavad oma osa anda ka väikeinvestorid, kes aktsiaga igapäevaselt kauplevad," uskus ta.

Nõges lootis, et arvestades praegust suurt spekulatiivse raha osakaalu aktsionäride hulgas, siis antud tagurpidi split kindlasti seda vähendab ja tulevikuvaate selginemine võiks suurendada investorite osakaalu aktsias.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. November 2009, 12:41
Otsi:

Ava täpsem otsing