East Capital ostaks Balti riikides "kõike"

Sirje Rank 19. november 2009, 13:32

East Capital leiab, et varad kolmes Balti riigis on väga odavad ning pikaajalistel investoritel oleks praegu investeerimiseks väga soodne hetk.

„Selliste hinnatasemete juures, mis praegu Balti riikides on, ostaksin ma kõike,“ ütles East Capitali juht Peter Hakansson agentuurile Bloomberg. „Pikaajalisele investorile on praegu paras aeg investeerimiseks,“ lisas ta.

East Capitalil endal on osalused näiteks Leedu piimakombinaadis Pieno Zvaigzdes, telekommunikatsioonifirmas TEO LT AB ning Tallinna Kaubamaja AS-is. TEO aktsia hinna ja kasumi suhe on umber kaheksa, võrreldes 16-ga  Dow Jones Stoxx 600 Indexis, kirjutas Bloomberg.

ELi rängima majanduslanguse järel näitab piirkond stabiliseerumise märke. Soome Pohjola Bank Oy teatas läinud kuul, et avab Balti riikides kontorid ning tunneb huvi kohalike kindlustusfirmade vastu. Läti räägib, et Parex Bankale on mitmeid ostuhuvilisi. Swedbank ütles läinud kuul, et halbade laenude kasvutempo pidurdub.

Investorite huvi Balti riikide vastu kasvas järsult suve lõpus, kui Teli Sonera tegi Eesti Telekomile ja Leedu TEO-le ülevõtupakkumise. East Capital pidi ajutiselt oma Balti fondi sulgema, kui sobivate väärtpaberite nappus ei võimaldanud investorite huvi rahuldada. Septembris investoritelt uuesti raha vastu võtma hakanud fondi tootlus on seni olnud Rootsi kroonides 19% võrreldes OMX Balti indeksi 23% tootlusega.

Leedu börsi põhiindeks on tänavu tõusnud 51%, Lätis 12% ja Eestis 51%. Kõik kolm jäid alla MSCI EMi Ida-Euroopa indeksile, mis on kerkinud 88%.

Hakanssoni sõnul võib Balti riikides veel riigile kuuluvaid firmasid müüki tulla. Poola näiteks kavatseb eelarveaukude lappimiseks müüa osalused elektri-, nafta-, telekomi-, kindlustus- ja vasefirmades. „Balti riikidel annab siin veel järele jõuda,“ ütles Hakansson, kes usub, et esimesena võivad müüki tulla kommunaalteenuste firmad. „Müümata vara on veel omajagu,“ ütles ta.

Hakansson usub, et Balti riikide tarbekaupade müüjad saavad kasu nii nõudluse toibumisest koduturul kui Venemaa majanduse toibumisest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2009, 21:05
Otsi:

Ava täpsem otsing