Kapo leidis"kadunud" tunnistajad reedel üles

Kadri Paas 29. november 2009, 15:58

Kapo leidis Kohtla-Järve linnapea Jevgeni Solovjovi ja ärimeeste Nikolai Ossipenko ning Rinat Hamidullini arvatava pistisekuriteo olulisemad tunnistajad elusate ja tervetena üles.

Viru ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Mari Luuk kinnitas Äripäevale, et kaitsepolitseinikud said võtmetunnistajatele siiski reede õhtul jälile ja tuvastasid otsitute asukoha.

Algaval nädalal kavatseb kapo neid ka küsitleda.

 

Reede hommikul rääkis Viru ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Dilaila Nahkur-Tammiksaar Äripäevale, et kaks kriminaalmenetluse seisukohast olulist tunnistajat on jäljetult kadunud.

Telefonile ja elektronkirjadele duo ei vastavat, omaksed aga ei tea nende asukohta.

Üks otsitavatest töötab Kohtla-Järve linnavalitsuses raamatupidajana ja viibib praegu puhkusel, teine aga - keskerakondlane Jüri Kollo - enam linnavalitsuses abilinnapeana - tegeles ta seal ehitushangetega - ei tööta.

Kohalike valimiste järel linnavolikokku pääsenud Kollo juhib seal nüüd üht komisjoni.

Kui Äripäev eile Kollole helistas, imestas viimane, et kaitsepolitsei ei ole teda justkui korduvatest katsetest hoolimata ütluste küsimiseks tabanud.

"Keegi ei ole mind ju otsinudki! Mina ei tea sest midagi, et keegi tahab minuga rääkida," väitis Kollo eile lõuna paiku Äripäevale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. December 2009, 16:20
Otsi:

Ava täpsem otsing