Solovjov: 300 000 kogusin 40 aastat, maja eest maksis poeg

Kadri Paas 27. november 2009, 11:48

Kaitsepolitsei ja prokuratuur said eile Viru maakohtus aimu, mida Kohtla-Järve linnapea Jevgeni Solovjov (61) endale esitatud kahtlustustest arvab.

"Sümpaatne inimene. Rääkis eile kohtus, et enda meelest on ta majaehituse teenuse tellinud ühest teisest firmast hoopis. Osaliselt on selle eest aga tasunud tema poeg Jevgeni," vahendab Viru ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Dilaila Nahkur-Tammiksaar Äripäevale Solovjovi sõnu.

Pärast Solovjovi väidet justkui tasunuks linnapea maja ehitamise eest tema poeg, võtsid kapo ametnikud küsitlemiseks letti ka noorema Jevgeni.

Kaitsepolitsei avastas, et linnapea hoidis kodus 300 000 krooni eurodes, dollarites ja rublades. Samas pole 45 000 krooni kuus teeniv meer sel aastal praktiliselt enda pangakontot kasutanud – aasta algusest on pangaarvelt välja võtnud vaid 8000 krooni.

"Linnapea ütles, et nad on naisega 40 aastat raha korjanud. See 300 000 krooni väärtuses valuutat pidigi siis see 40 aasta sääst olema," selgitas Nahkur-Tammiksaar.

Juhtivprokuröri sõnul oli mõnevõrra ootuspärane, et Viru maakohus linnapead ei vahistanud. "Ega ma taotlenudki pikemat kui kümnepäevast vahi all pidamist. Igatahes lubas Solovjov täna kenasti tööle minna. Kurtis küll, et pea valutab, aga küll see valu täna hommikuks üle läks," lisas Nahkur-Tammiksaar muheldes.

Kohtla-Järve kohtumaja kohtunik Anne Palmiste ei nõustunud juhtivprokuröriga, et Solovjov võib vabaduses viibides asuda takistama tõe väljaselgitamist ning hakata mõjutama tunnistajaid või teisi kahtlustatavaid. 

Kas prokurör ei pelga, et vabaduses viibiv linnapea Solovjov ja ärimehed Nikolai Ossipenko ning Rinat Hamidullin võiksid võimalikke tunnistajaid vabaduses olles mõjutama hakata?

"Praeguseks on selge, et inimesed, keda oleme küsitlenud, väidavad, et ei tea asjast midagi. Nad isegi ei ütle, et "ei mäleta". Nad lihtsalt ei teadvat võimalikust pistisevõtmisest ja -andmisest mitte midagi. Samas annavad meie kevadest kogutud tõendid antud asjast täiesti teistsuguse, vastupidise pildi," rääkis juhtivprokurör Nahkur-Tammiksaar. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. December 2009, 16:14
Otsi:

Ava täpsem otsing