Olle Horm: olen II samba suhtes skeptiline

Katre Pilvinski 30. november 2009, 19:23

Olen skeptiline just määramatuse suhtes, kuna pensionisammaste süsteem on veel nii uus, arvan, et need reeglid, mis täna kehtivad jõuavad veel mitu korda muutuda, sõnas Maag Lihatööstuse juht Olle Horm.

"Kui see 2% kaob ära minu palgast, siis pole see märkimisväärne summa," kommenteeris Horm II pensionisamba maksete jätkamist.

"Ma küll tükk aega kaalusin, kuna iseenesest ma usun, et selleks ajaks kui mina ükskord pensioniikka jõuan, siis on neid mängureegleid nii palju muudetud, et ma ei oska üldse arvata, kas sellest on midagi välja tulemas," lisas ta.

"Olen skeptiline just määramatuse suhtes, kuna see asi on veel nii uus, siis ma arvan, et need reeglid, mis veel täna kehtivad jõuavad veel mitu korda muutuda," ütles Horm.

"Ning palgasaajate arv tüürib ikkagi massiliselt pensionisaajate poole. Mul on tõsine hirm, et kui mina pensionile jõuan, kes on see tulevane palgasaaja, kes hakkab minu tulevast pensionit reaalselt välja maksma," sõnas ta. 

"Loodan siiski midagi saada oma maksetest, aga kui ma loodaks ainult II pensionisamba peale, siis ma jääks pensionipõlves väga nälga ja õnnetuks," ütles Horm.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    30. November 2009, 19:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing