Täna riigikogus tööpuudusega võitlemist arutanud poliitikute ettepanekuid lugedes tekib tööriistade ja kinnitustarvikute hulgimüügiga tegeleva Würthi juhil Lauri Luksil küsimus - kust võetakse selleks kõigeks raha.
„Kust võetakse nendeks toetusteks raha,“ küsis Luks nii Keskerakonna kui ka Reformierakonna ettepanekuid lugedes. „Reformierakonnal on raha võtta lausa nii palju, et jätkub kõigile soovijatele,“ märkis ta irooniliselt.
„Vaadates hetke majandusolukorda ja lugedes neid ettepanekuid, arvan, et varsti kuuleme üha rohkem "ettevõtjatest", kes raskustesse sattudes kandivad vara uude firmasse, teevad masskoondamise, kuna saadakse riiklikku toetust, kuulutavad välja pankroti, sest võlgnevused maksuametile "kustuvad", ja lõpuks võtavad koondatud uude ettevõttesse tööle, mille puhul saab taas riiklikku toetust,“ kirjeldas Luks võimalikku stsenaariumi ettepanekute rakendumisel.
Luks tõi välja mõned punktid, milles ta tugevalt kahtleb. Ta ei mõista, kas tõesti aitab tööpuudust leevendada see, kui majandusaasta aruannet saab esitada digitaalselt. „Seda on ju vaja esitada vaid üks kord aastas ja selle esitamiseks kulub maksimaalselt üks tund aastas,“ on mees lausa sõnatu Reformierakonna punkti üle, milles kirjeldatakse, kuidas ettevõte saab internetis esitada majandusaasta aruande, et ettevõtjad ei peaks riigiorganitele midagi topelt esitama.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Võrreldes muu maailmaga ei ole meil Luksi arvates halduskoormus liiga suur, et peaksime vähendama kõikvõimalikke tegevuslubade ja litsentside arvu ja lihtsustama nende taotlemise tingimusi. „Vaevalt et tõsisel ettevõtjal võiks ettevõtluse loomine selle taha jääda,“ kahtles ta.
Gümnaasiumitesse ettevõtlusõppe sisseviimise kiires tulemuses kahtles Luks samuti, sest selleks kulub aastaid, enne kui õppeprogramm luuakse ja pädevad õpetajad leitakse jne.
Ainukese asjana kiitis ta Reformierakonna esitatud Tallinna lennuühenduse parandamise ideed.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!