Kadrin Karner • 26. mai 2010 kell 11:30

Riigiprokurör: tõendeid oli piisavalt

Kuigi riigiprokuröri Triin Bergmanni sõnul oli Villu Reiljani, Tarmo Silla ja Aivo Pärna kohtuasi talle üks raskemaid, on otsus adekvaatne ja selle langetamiseks oli tõendeid piisavalt.

Üks Rävala pst pistiseasjas süüdi mõistetu – ärimees Aivo Pärn – ütles täna, et kohtupidamises väänati tõendeid ja sõnu. Samuti Äripäevale kommentaari andnud ettevõtja Marcel Vichmann märkis, et tõendeid polnud piisavalt.

"See on süüdistatava tavaline väide, et ei ole süüdi või ei ole piisavalt tõendeid. Kohus on leidnud, et tõendeid on piisavalt," oli Bergmann konkreetne.

"Jah, vaieldamatult oli see üks raskemaid menetlusi," tõdes Bergmann pärast seda, kui tema süüdistus käis edukalt läbi kõik Eesti kohtusüsteemi kolm astet. Minu jaoks asi tänasega lõppeb ning midagi edasi kaevata mul pole, selgitas riigiprokurör. "Neil on see võimalus küll," rääkis ta Reiljanist, Pärnast ja Sillast ning nende kaitsjatest. "Minul ei ole siin midagi taotleda, minu roll siin piirdub sellega," lisas Bergmann.

Kas võit mõjutab kuidagi ka Bergmanni karjääri? "Ei absoluutselt mitte," vastas riigiprokurör ning lisas siis, et riigikohtu otsus, mis nõustus eelnevate kohtuastmetega annab motivatsiooni oma töö jätkamiseks.

Bergmanni sõnul pole tal esialgu plaanis kohtuasja võitu või lõppu tähistada. "Antud juhul ei ole midagi tähistada, sest väga kiire on praegu, aga eks kunagi võiks menetlejatega, kes selle asjaga läbi aegade on vaeva näinud ja sellesse oma panuse andnud, kokku saada ja maha istuda ning tähistada," rääkis ta.

Rahvaliitlasest riigikogu liige Villu Reiljan jäi täna avaldatud Riigikohtu otsuse järgi süüdi Rävala pst pistiseasjas. Riigikohus jättis jõusse Tallinna ringkonnakohtu otsuse 20. novembrist 2009. Riigikohtu kriminaalkolleegium nõustus maa- ja ringkonnakohtuga, et Reiljani, advokaat Tarmo Silla ja ettevõtja Aivo Pärna tegudes on tuvastatud vastavalt pistise nõudmise, vahendamise ja lubamise süüteokoosseis.

Kohtud on kindlaks teinud, et Reiljani ülesandel küsis Sild Pärnalt raha otsustuste tegemise eest viimasega seotud äriühingu AS Wipestrex Grupp suhtes seoses Tallinnas aadressil Rävala 8 asuva kinnisasja pakkumismenetlusega. Samuti on kindlaks tehtud, et Pärn nõustus talle esitatud pistise nõudmisega.

Reiljani karistati kahe aasta ja kolme kuu pikkuse vangistusega tingimisi kolmeaastase katseajaga. Sild ja Pärn pääsesid rahatrahviga.

Hetkel kuum