Kaisa Gabral • 26. mai 2010 kell 10:47

Vichmann: Reiljani osas pole ju tõendeid!

Ettevõtja Marcel Vichmanni sõnul pole Villu Reiljani Rävala pst pistiseasjas tema teada kogutud piisavalt tõendeid, et langetada süüdimõistev otsus.

"Ega ma kõigi asjadega kursis pole. Aga Reiljani osas polnud ju ühtegi süüdimõistvat tõendit. Kas nüüd on võimalik siis süüdi mõista ka ilma tõenditeta," kommenteeris kohtuotsust Vichmann.

"Mina ei väida, et Reiljan pole süüdi, minu teada pole lihtsalt piisavalt tõendeid. Prokuröri arvamus ei ole ju tõend," lisas ettevõtja.

Rahvaliitlasest riigikogu liige Villu Reiljan mõisteti täna avaldatud Riigikohtu otsuse järgi süüdi Rävala pst pistiseasjas. Teda karistati kahe aasta ja kolme kuu pikkuse vangistusega tingimisi kolmeaastase katseajaga.

Reiljani palvel pistist vahendanud advokaat Tarmo Sillal tuleb maksta riigikassasse rahalise karistusena 102 870 krooni ja pistist andma pidanud ettevõtja Aivo Pärnal 143 440 krooni.

Reiljan on hetkel kohtu all ka maadevahetuse kriminaalasjas. Rahvaliidu eksjuhti süüdistatakse korduvas altkäemaksu võtmises, ent Reiljan pole süüd tunnistanud.

Hetkel kuum