Kadrin Karner • 26. mai 2010 kell 10:41

Aivo Pärn: mina pistist ei andnud

Nn Rävala pst kohtuasjas süüdi jäänud ettevõtja Aivo Pärn ei saa aru, kuidas ta süüdi mõisteti, kuna enda sõnul pole ta poliitik Villu Reiljanile advokaat Tarmo Silla vahendusel pistist anda lubanud.

"Esiteks ma ei saa aru, mis toimub. Sellist asja, mille eest mind süüdi mõisteti, ei ole olnud," pahvatas Pärn telefonis, kui kuulis täna Riigikohtu lahendist. "No selles mõttes, et Villu Reiljan ei ole minu käest midagi küsinud ja ma ei ole talle midagi lubanud ja nüüd mõistetakse mind selle eest süüdi," lisas ta. Pärn ütles, et lootis Riigikohtus õigeksmõistmist saada. "Ma lootsin, et Riigikohus saab ikkagi  aru, kuidas asjad olid," märkis ta.

Pärn rääkis, et kohtupidamises on nii sõnu kui ka muid tõendeid väänatud. "Ma ei saa aru, kuidas selline otsus tuli," lisas ta. "Ma ütlen teile, et sellist asja ei ole olnud ja kui Riigikohus nii arvab, siis see on tema arvamus," selgitas ettevõtja.

Edasikaebamises osas pole Pärn veel otsust langetanud. "Selle peale ma alles mõtlen, kas on mõtet selle (edasikaebamise – toim.) peale aega kulutada. See on meie pisike Eesti Vabariik," nentis Pärn.

Nüüd on teil siis kriminaalkorras karistatu märk küljes? "Tuleb nii välja, kui ma Euroopa kohtusse edasi ei kaeba," vastas Pärn. 

Riigikohtu kriminaalkolleegium nõustus maa- ja ringkonnakohtuga, et Villu Reiljani, Tarmo Silla ja Aivo Pärna tegudes on tuvastatud vastavalt pistise nõudmise, vahendamise ja lubamise süüteokoosseis.

Kolleegium on seisukohal, et maa- ja ringkonnakohtu otsustega on kindlaks tehtud, et Reiljani ülesandel küsis Sild Pärnalt raha otsustuste tegemise eest viimasega seotud äriühingu AS Wipestrex Grupp suhtes seoses Tallinnas aadressil Rävala 8 asuva kinnisasja pakkumismenetlusega. Samuti on kindlaks tehtud, et Pärn nõustus talle esitatud pistise nõudmisega.

Seega on kriminaalasjas tõendatud pistise võtmiseks ja andmiseks vajaliku kokkuleppe olemasolu. Süüdistuses ja kohtuotsustes loetletud otsustuste langetamine oli Reiljani pädevuses tema ametialaste volituste tõttu keskkonnaministrina, s.o tema ametiseisundi tõttu.

Reiljani karistuseks määrati kaks aastat ja kolm kuud vangistust tingimisi kolmeaastase katseajaga. Silda ja Pärna karistati rahatrahviga.

Hetkel kuum