Katariina Krjutškova • 31. august 2010 kell 5:20

Juulis jaemüügi langus aasta väikseim

Jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük vähenes 2010. aasta juulis eelmise aasta juuliga võrreldes püsivhindades 1%, teatas statistikaamet. Juuli jaemüügi langus oli käesoleva aasta väikseim.

Jaanuaris vähenes jaemüük eelmise aasta sama kuuga võrreldes 13%, veebruaris 11%, märtsis 10%, aprillis 9%, mais 4% ning juunis 6%.

Juulis oli jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük ligi 5 miljardit krooni. Kaupade jaemüügi langust mõjutasid enim tööstuskaupade kauplused, kus jaemüük kokku vähenes möödunud aasta juuliga võrreldes 5%. Jaemüügi langus neis kauplustes on hakanud stabiliseeruma ja mõnel tegevusalal on toimunud müügi kasv.

Müük kasvas spetsialiseerimata tööstuskaupade kauplustes, kasutatud kaupade kauplustes, tekstiiltoodete, rõivaste, jalatsite ja nahktoodete kauplustes ning apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes.

Toidukaupade kaupluste jaemüük paranes juulis märkimisväärselt ning pöördus langusest tõusule, kasvades 2009. aasta juuliga võrreldes 1%. Toidukaupade kaupluste müügi kasvule avaldas mõju erakordselt kuum ilm juulis, mis kasvatas hüppeliselt suvehooaja toidu ja jookide müüki.

Toidukaupade kauplustes suurenes jaemüük eelmise kuuga võrreldes 2%, tööstuskaupade kauplustes aga vähenes 3% võrra.

Hetkel kuum