Kadrin Karner • 2. oktoober 2010 kell 8:47

Lätis valitakse Seimi

Täna hommikul kell 7 avati Lätis 949 valimisjaoskonda Seimi (parlamendi-toim.) kümnenda koosseisu valimiseks ning esimese tunni jooksul hääletamas käinute arvu põhjal peetakse seekordset valimisaktiivsust suurmaks kui neli aastat tagasi.

Seimi 100-st liikmest valitakse 29 Riia, 27 Vidzeme, 16 Latgale, 15 Zemgale ja 13 Kuramaa valimisringkonnast, vahendas ERR.ee LETA uudiseid.

Valimistel on esindatud 13 erakonda ja valimisliitu: Inimõiguste Eest Ühtses Lätis, Ühtsus; Toodetud Lätis, Kooskõla Keskus, Rahva Kontroll, Roheliste ja Põllumeeste Liit, Presidentaalse Vabariigi Eest, Hea Läti Eest, Vastutus, Daugava Lätile, Viimane Erakond, Kõik Lätile! - Isamaale ja Vabadusele/LNNK ja Kristlik-Demokraatlik Liit. Seimi kandideerib 1234 inimest.

Politoloog Veiko Spolitis rääkis ERR-i raadiouudistele, et praegu kõige populaarsem Läti erakond on Kooskõla Keskus - klassikaline keskerakond, mis on esitanud üsna arusaadavaid sotsiaalseid ja demokraatlikke nõudmisi.

Kooskõla Keskus süüdistab valitsust liialt ränkade kokkuhoiumeetmete kasutamises, kuid majandusteadlaste arvates ei ole neile alternatiivi.

Hetkel kuum