Kadri Paas • 10. oktoober 2010 kell 10:26

Tankistvalitsus

IRLi esimees Mart Laar kirjutab, et taastuvenergiatoetuste kärpe-eelnõu põhjalaskmise järel on peaminister Andrus Ansip majandusministri Juhan Partsi justkui "tanki" pannud ja kuristikku heitnud.

"Käisime IRL saadikutega läinud nädalal Lääne- ja Ida-Virumaal – seal vastu vaatav pilt oli üsna hirmutav, alates 2007. aastast tõusnud elektrihind ähvardab mitmeid ettevõtteid suure kahjumiga ja perspektiivis tootmise lõpetamisega," kirjutas Laar.

Pea kõikjal juhiti tema sõnul tähelepanu, et olulise osa hinnatõusust moodustab 2007. aastal langetatud poliitiline otsus taastuvenergia hinnatõusust.

"Tekkinud probleemidele juhtis hiljuti tähelepanu Konkurentsiamet, mille tulemusel Juhan Parts sai valitsuskabinetilt ülesanne vastav eelnõu ka välja töötada. Seda Parts ka tegi, olles praeguseks aga kummalisel kombel langenud talle ülesande andnud partnerite rünnaku alla," on Laar nördinud.

Seda lihtsalt üle parda heita pole aga Laari väitel mõistlik.

"Sellisel juhul jääb mulje, nagu oleks valitsus oma ministri tanki pannud ning kuristikust alla lükanud. Sest kui valitsus soovib tõesti hinnatõusuga võidelda, on pea ainsaks reaalseks võimaluseks seesama Partsi eelnõu, millel oleks tänases Eestis ka reaalne tulemus - elektrihinna langus nii tarbijatele kui ka tootjatele," leiab IRL-i esimees.

Hetkel kuum