Alyona Stadnik • 12. oktoober 2010 kell 6:16

Randpere: tõstame ameti tähtsust!

Konkurentsiamet majandusministeeriumi alluvusest välja viia on Eesti Panga nõukogu liikme ning Reformierakonna juhatuse liikme Valdo Randpere arvates suurepärane idee.

"See on suurepärane, sest esiteks see tõstaks konkurentsiameti enda tähtsust ning teiseks väldib selle huvide konflikti, mis hetkel toimub," kommenteeris ta.

Randpere sõnul on ebaloogiline kui majandusministeerium, mis on riigiasutus, teostab samal ajal kontrolli iseenda üle. "Eesti turg on täpselt nii väike ja turuosalisi igas sektoris nii vähe, et normaalne konkurents ei toimi," lisas ta.

Turg on Randpere kinnitusel väga nihkes. "Tuleks konkurentsiametile panna väga selgelt ülesanded ja volitused ning viia majandusministeeriumist välja," sõnas ta.

Võimukoridorides liiguvad jutud, et Reformierakond soovib viia konkurentsiameti majandusministeeriumi alluvusest välja. Vormiliseks põhjuseks on soov vältida majandusminister Juhan Partsi (IRL) huvide konflikti, kes kaudselt suunab nii Eesti Energiat kui ka energiafirma tegevust jälgivat konkurentsiametit. Ent välistada ei saa ka Reformierakonna plaani saada konkurentsi ameti IRLi ministri haldusalast välja viimisega ise suurem kontroll ameti üle.

Hetkel kuum