Alyona Stadnik • 12. oktoober 2010 kell 8:00

Konkurentsiamet sarnaneb prokuratuuriga

Prokuratuur peab oma kohtuasjades tegema sõltumatuid otsuseid ja samamoodi ka konkurentsiamet, märkis minister Juhan Parts. 

Haldusala küsimuses me ei saa teda viia kuskile riigikontrolliks, aga konkurentsiamet peab olema oma sisulistes otsustes tugiregulaator ehk sõltumatu, kommenteeris Parts.

Oleme loonud konkurentsiametile ressursse, et ta suudaks tegeleda nii kartellivastase võitlusega, ohjeldada monopole ja läbi viia kvaliteetseid hinnakontrolle, lisas minister.

"Täna oleme suutnud sinna kokku viia kõik tugiregulaatorid ja oluline, et ta oma sisulises tegevuses sõltumatu oleks," sõnas Parts.

Tema sõnul täna konkreetselt konkurentsiametit keegi ei mõjuta. "Me oleme suutnud seda garanteerida ja seda me kavatsemegi teha," lisas Parts.

Võimukoridorides liiguvad jutud, et Reformierakond soovib viia konkurentsiameti majandusministeeriumi alluvusest välja. Vormiliseks põhjuseks on soov vältida majandusminister Juhan Partsi (IRL) huvide konflikti, kes kaudselt suunab nii Eesti Energiat kui ka energiafirma tegevust jälgivat konkurentsiametit. Ent välistada ei saa ka Reformierakonna plaani saada konkurentsi ameti IRLi ministri haldusalast välja viimisega ise suurem kontroll ameti üle.

Hetkel kuum