Sirje Rank • 29. november 2010 kell 7:15

Kreeka saab võlgade maksmiseks ELilt lisaaega

Kreekal on võimalus saada IMFilt ja Euroopa Liidult kevadel võetud abilaenu tagasimaksmiseks 4,5 aastat ajapikendust, et see oleks enam kooskõlas eile Iirimaa toetuseks eraldatud abipaketi tingimustega, otsustasid ELi rahandusministrid.

Kreeka sai maikuus 110 miljardi euro suuruse abipaketi kolmeks aastaks. Eile Iirimaale eraldatud 85 miljardi euro suuruse abipaketi kestus on 7,5 aastat.

Rahandusministrid leidsid, et Kreeka abipaketi kestus tuleks vajadusel ümber vaadata, vahendas agentuur Bloomberg.

„See peaks kummutama kõik veel püsivad kahtlused selles osas, kas Kreeka suudab abilaenud tagasi maksta,“ ütles Euroopa Komisjoni rahandusvolinik Olli Rehn.

Turud juba kartsidki, et Kreeka ei tule oma kohustustega toime. Maksutulud on jäänud ootustele alla ning Kreeka majandusele prognoositakse tänavu 4,2% ja tuleval aastal 3% suurust langust.

2009. aasta eelarvedefitsiidi ümberhindamine Euroopa statistikaameti poolt sundis Kreeka valitsust vastu võtma täiendavad säästumeetmed, et abilaenu tingimustest kinni pidada.

Ümbervaadatud andmeil oli Kreeka eelarvedefitsiit mullu 15,4% SKPst, mis on euroala suurim. Tänavu jääb defitsiidi suuruseks 9,4% SKPst.

Hetkel kuum