Indrek Kald • 10. jaanuar 2011 kell 9:09

Justiitsministeerium ootab Priit Lantini lahkumisavaldust

Kui pistise andmises kahtlustatav kohtutäitur Priit Lantin täna ametist lahkumise avaldust ei esita, algatab justiitsministeerium tema suhtes distsiplinaarmenetluse ja peatab ametivolitused, ütles ministeeriumi asekantsler Marko Aavik.

Aavik ütles vastuseks riigikogu õiguskomisjoni esimehe kriitikale avalik-õiguslike nõuete jagamise osas, et see süsteem ongi juba üle vaadatud ja ümber tehtud.

"Seadusemuudatused tehti juba eelmisel aastal ning sellest aastast kehtiva korra kohaselt ei jaga avalik-õiguslikke nõudeid täituritele enam asutused otse, vaid need jagatakse kohtutäiturite ja pankrotihaldurite koja poolt kohtutäituritele valitsuse määrusega kehtestatud korra alusel," rääkis ta.

"Konkreetsel ametnikul ja kohtutäituril ei ole enam võimalik omavahel nõuete jagamises kokku leppida või seda protsessi mõjutada," lisas Aavik.

Asekantsleri selgitusel oli süsteemi ümbervaatamise ja muutmise põhjuseks just asjaolu, et varasem süsteem, mille kohaselt valisid avaliku sektori ametnikud oma nõuete täitmiseks ise kohtutäituri, oli läbipaistmatu ja võis soodustada korruptiivsete suhete teket.

"Just sel põhjusel esitas justiitsministeerium vastavad seadusemuudatused nõuete jagamise osas, kusjuures süsteemi muutmisele oli nii mitmeidki vastaseid – üks nendest näiteks munitsipaalpolitsei direktor," lisas Aavik.

Kohtutäiturite ja pankrotihaldurite koja aseesimehe Mati Kadaku hinnangul on muudetud süsteem edukalt rakendunud. "Nüüdsest jagatakse kõik sama piirkonna nõuded võrdselt sama piirkonna täiturite vahel," kinnitas ta. "Minu hinnangul on uus süsteem edukalt käivitunud ning koda nõuete jagamisel kindlasti hätta ei jää," lisas Kadak.

Hetkel kuum