Katariina Krjutškova • 13. jaanuar 2011 kell 10:15

Seadus maksab 32 000 eurot

Endine õiguskantsler Allar Jõks ütles riigikogus erakondade rahastamise teemalises ettekandes, et ühe suurettevõtja sõnul saab osta seadusemuudatuse 500 000 krooni ehk 32 000 euro eest.

„Ühe suurettevõtte juht väitis mulle, et viimaste hinnakirjade järgi maksab seadusmuudatuse algatamine ja erakonna toetus sellele ilma läbisurumise garantiita alates 500 000 kroonist ehk siis uues vääringus 32 000 eurost. Lahendused, kuhu ja kuidas raha kanda, olevat olnud olemas,“ rääkis Jõks riigikogus.

„See ärimees ei olnud tõenäoliselt mures sellepärast, kas seaduse müüjad on kampaaniaga „Euro hinda ei tõsta“ ühinenud või mitte. Pigem keeldus ta uskumast, et Eesti vabariigis ei ole ühelgi õiguskaitseorganil enam pädevust sellise väite tõepära kontrollida ja seda põhjusel: mis ei ole karistatav, ei ole ka kontrollitav ega uuritav,“ jätkas Jõks.

Jõksi sõnul saab ainukeseks erakonna varjatud rahastamise menetlejaks alates 1. aprillist 2011 olema Eesti Vabariigi ajakirjandus. "Ja kui see isik või see erakond, keda süüdistatakse varjatud rahastamises, meedia süüdistusega ei nõustu, siis on tal võimalus tõe väljaselgitamiseks pöörduda kohtusse oma au ja väärikuse kaitseks. Aga siin tuleb arvesse võtta, et kohtus saab kaitsta vaid seda, mis on olemas," ütles Jõks.

 

Hetkel kuum