Inflatsioonitont tõukas Hiina börsi 4 kuu madaltasemele

Raivo Sormunen 20. jaanuar 2011, 10:41

Hiina aktsiaturg langes täna viimase nelja kuu madalaimale tasemele, kuna investorid kardavad, et prognoositust kiirem majanduskasv hoogustab hindade kasvu, mis omakorda sunnib keskpanka baasintressimäärasid tõstma.

Hiina valitsus teatas täna, et 2010. aasta neljandas kvartalis näitas riigi majandus 9,8% protsendist kasvu (analüütikute keskmine ootus 9,4%).
Kiire kasvu tõttu hakati taas kartma hinnatõusu taaskiirenemist ehkki täna avaldatud inflatsiooniraport näitas, et detsembris alanes Hiinas aastane inflatsioon võrreldes novembriga 5,1%-lt 4,6%ni.

„Kiirem majanduskasv tõstab ootusi, et lähiajal võib näha taas uusi intressimäärade tõstmisi,“ ütles uudisteagentuurile Bloomberg Bank of America-Merrill Lynch analüütik Ting Lu.
Analüütiku sõnul teeb inflatsiooninumber osaliselt tänu külmale ilmale uue nõksatuse üles juba jaanuaris.

„Turg ootab, et jaanuaris inflatsioon kasvab ja baasintressimäärade tõus on vältimatu,“ kinnitas ka Shanghai River Fund Management juht Zhang Ling. „Ehkki Hiina aktsiad on odavad võivad need põhja jõudmist veel odavneda,“ lisas ta.

Shanghai Composite Index vajus täna 2,9%, tasemeni 2677,65 punkti. Tegemist on madalaima tasemega pärast 30. septembrit 2010.

Hiina aktsiaturg langes eelmisel aastal 14% ja on odavnenud sel aastal 4,6%.
Majanduse jahutamiseks on Hiina alates eelmisest aastast tõstnud kuuel korral pankade kohustusliku reservi nõudeid ja keskpank on kaks korda kergitanud ka baasintressimäärasid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. January 2011, 10:42
Otsi:

Ava täpsem otsing