Väinu Rozental • 18. august 2011 kell 13:11

Ettevõte tuletab venelastele meelde Värska mineraalvee maitset

Aasta tagasi Venemaale müüki alustanud AS Värska Vesi rõhub oma kauba turustamisel muu hulgas sellele, et tegu pole mitte uue tootega, vaid venelastele tuttava Värska Originaaliga.

„Pihkva oblasti elanikud mäletavad meie mineraalvett, seda müüsime nõukogude ajal päris palju sinna ja ka Leningradi,“ lausus Värska Vesi juhatuse esimees Urmas Jõgeva.

Jõgeva saabus eile õhtul tagasi Karjalast Petrozavodskist, kus ta sõlmis koostööleppe kohaliku edasimüüjaga. „Järgmine nädal läheb sinna esimene koorem meie villitud vett,“ lisas Jõgeva.

Jõgeva kinnitusel läheb müük Venemaale tasapisi. „Loodame aga, et läheb järjest edulisemaks see asi,“ rääkis ta. „Laiendame tasapisi müüki. Esialgu lähemates piirkondades nagu näiteks Pihkva oblastis ja Peterburi piirkonnas, aga üritame pääseda ka Kaliningradi oblastisse.“

Jõgeva kinnitusel tuleb tal endal igas kuus korra või paar Venemaal eksporti turgutamas käia. Peterburis on tööle võetud ka kohalik inimene, kes esindab ettevõtet Venemaal.

Põhiline müük on lähinaabruses Pihkva oblastis. Värska Vesi toodangut võib seal osta umbes 400 poes, sealhulgas piirkonna suurimas kauplusteketis Lenta. Värska Veel on Pihkva oblastis kaks edasimüüjat, kes toimetavad joogikraami kauplustesse.

„Peterburis müüme oma toodangut praegu väikestes poodides, sest suurtesse kettidesse pole me veel sisse saanud,“ seletas Jõgeva ja lisas, et läbirääkimised käivad näiteks O´Key ketiga.

Jõgeva sõnul on Venemaal põhiline müügiartikkel Värska Originaal, samuti müüakse maitsestatud vett. „Mahtudega väga hoobelda veel ei saa,“ nentis Jõgeva. „Suvel läks Venemaale 3-4 koormat. Ühes koormas on 14 000 - 15 000 pudelit. Neist kaks kolmandikku on pooleteiseliitrised ja kolmandik pooleliitrised pudelid.“

Värska Vesi müüb oma toodangut Lätti, Leetu, Soome ja Venemaale. Müüki Venemaale alustati eelmise aasta suvel.

Hetkel kuum