Sirje Rank • 28. august 2011 kell 9:36

Rootsi minister noomib Swedbanki

Selle asemel et säästa, plaanib Rootsi Swedbank kulutada miljardeid Rootsi kroone dividendide maksmiseks ja aktsiate tagasiostuks.

Rootsi rahandusminister Anders Borg leiab, et selline käitumine on vastutustundetu, vahendab agentuur TT.

Rootsi päevaleht Svenska Dagbladet kirjutas, et nelja kuuga on Swedbank aktsionäridele jaganud ligi viis miljardit Rootsi krooni.

 „Loen murega tänasest lehest, et Swedbank plaanib  dividendide maksmist jätkata. Ma hoiataksin väga-väga sellise asja eest ja seda ka aktsionäride endi huvides,“ ütles Borg laupäevaintervjuus Rootsi raadio uudistesaatele Ekot.

Borg leiab, et ajal, mil Euroopat ähvardab panganduskriis, tuleks Swedbankil sellised plaanid kõrvale jätta ning pigem bilanssi tugevdada. 

„Väga oluline on, et pangad oleksid hästi kapitaliseeritud. Minu vaatenurgast soovitaksin ma Swedbankil küll praegu dividendide maksmise plaanidest loobuda,“ ütles Borg.

Swedbanki kommunikatsioonidirektor  Thomas Backteman ütles Borgi noomitusi kommenteerides, et Swedbank on Euroopas pea kõige pareminimi kapitaliseeritud pank (teisel kohal) ka pärast aktsiate tagasiostu. Samas nentis ta, et kui riskipilt muutuma peaks, võib Swedbank oma plaanid ka ümber vaadata.

Hetkel kuum