Swedbank ei kavatse kriitikast hoolimata oma aktsiate tagasiostu programmist loobuda.
"Me oleme Swedbankist teinud tugeva bilansiga tugeva panga. Otsustades selle põhjal, mis meil on täna teada ümbritseva maailma ning riskide kohta Swedbanki bilansis, jääb otsus aktsiate tagasiostu kohta jõusse,“ ütles Swedbanki tegevjuht ja president Michael Wolf pressiteate vahendusel.
Pank väljastas pressiteate, kui Rootsi päevaleht Svenska Dagbladet kirjutas, et keskpanga nõuandeid trotsides jätkab Swedbank kapitali väljajagamist panga aktsionäridele. Seda kritiseeris nädalavahetusel Rootsi rahandusminister Anders Borg, kelle hinnangul on praegu võimaliku uue kriisi künnisel olulisem puhvreid tugevdada.
„Aktsiate tagasistudest hoolimata hindame, et meie Tier 1 kapitali (aktsiakapital pluss jaotamata kasum – toim.) suhtarv on aasta lõpus kõrgem kui aasta alguses. Meil on jätkuvalt üks kõige kõrgemaid Tier 1 kapitali suhtarve nii Rootsi kui Euroopa pankade seas,“ tõrjus Wolf kriitikat, mööndes siiski, et jagab rahandusministri arvamust, et globaalne võlakriis on tõsine, millest ei jää puutumata ka pangad.
„Kui riskid maailmamajanduses suurenevad, reageerib Swedbank vastutustundlikult nii ühsikonna, klientide kui omanike parimaid huve silmas pidades,“ märkis Wolf.
Swedbanki eesmärk on hoida Tier 1 kapitali suhtarv 13% peal. Teise kvartali lõpus oli see 14,8%. Teises kvartalis osteti aktsiaid tagasi 3,5 miljardi Rootsi krooni väärtuses.
Seotud lood
Selle asemel et säästa, plaanib Rootsi Swedbank kulutada miljardeid Rootsi kroone dividendide maksmiseks ja aktsiate tagasiostuks.
Täna oma esimese kvartali tulemused avaldanud Swedbank teatas, et tal on aktsiate tagasiostuks olemas umbes 10 miljardit krooni (1,2 miljardit eurot) ning aktsiate tagasiostuprogrammiga alustatakse võimalikult kiiresti.
Sujuv makseprotsess on ülimalt tähtis osa e-poe ostukogemusest. Kogu vaev ja pingutus kliendile meeldiva ostukogemuse pakkumisest võib minna luhta, kui toote eest tasudes tabab klienti mõni ebameeldiv üllatus või takistus. Selleks võib olla nii soovitud makseviisi puudumine, tehnilised takistused toimingu lõpuleviimiseks kui ka ebamugav makse kinnitamise protsess.
Hetkel kuum
Inflatsioon võib lähikuudel uuesti kiireneda
Tagasi Äripäeva esilehele