Morgan Stanley paistab Itaalia riigist riskantsem

Romet Kreek 30. september 2011, 10:25

Maailma suurima maaklerfirma omanik Morgan Stanley on krediidi maksejõuetuse swappe (credit-default swaps) arvestades riskantsem kui enamik USA, Suurbritannia ja Prantsuse panku ning riskantne nagu Itaalia riik, kirjutab Bloomberg.

Viieks aastaks Morgan Stanley maksejõuetuse vastu kindlustamine maksab 456 baaspunkti ehk 456 000 dollarit kümne miljoni alusvara kohta võrreldes 15. septembri 305 baaspunktiga. Intesa Sanpaolo CDSe kaubeldakse 405 baaspunktiga ja UniCreditit 424ga.

"CDSide vahed ajavad investoreid ja kreeditore närvi," ütles Sanford C. Bernsteini analüütik Brad Hintz.

Moody’s Analytics, mis on krediidireitinguid andva Moody’s Investors Service’i eraldiseisev üksus, teatas eile, et Morgan Stanley CDSi hindu vaadates paistab sealt, et investorid annaksid pangale krediidireitingu Ba2. Tegelik Morgan Stanley krediidireiting on Moody’se juures A2.

Võrdluseks on Bank of America ja Prantsuse Societe Generale’i CDSid hindadega 403 ja 320 baaspunkti viitavad reitingule Ba1.

Morgan Stanley CDSide hinnatõus võib peegeldada oodatavat kolmanda kvartali kauplemistulu langust või panga avatud positsioone Prantsuse pankadega, arvas Moody’s Analyticsi pangariski analüütik Allerton Smith. 

"Vahe aina käriseb," ütles Smith. "Kas on mõistlik, et Morgan Stanley CDSi vahe on laiem Prantsuse pankade omadest, kui kardetakse panga riski avatud positsioonidest Prantsuse pankades? Minu arust puudub selles loogika," rääkis ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    30. September 2011, 10:26
    Otsi:

    Ava täpsem otsing