Oja: investoreile oli Jobs ammu läinud

Katre Pilvinski, Alyona Stadnik 06. oktoober 2011, 11:58

Kui mitte enne, siis enamiku investorite ja ka ilmselt fännide jaoks oli Steve Jobs läinud hiljemalt siis, kui ta tegevjuhi kohalt tagasi astus, ütles börsianalüütik Tõnis Oja.

„Apple on ja jääb vähemalt lähiaastateks maailma parimaks tehnoloogiaettevõtteks, aga võib olla parimaks ettevõtteks üldse,“ sõnas Oja. „Niipalju kui mina tean, tegeles Steve Jobs juba mitu aastat Apple'i ettevalmistamisega oma surmajärgseks perioodiks. Muuhulgas on tema suureks saavutuseks ka suurepärase, andeka ja väga motiveeritud meeskonna loomine,“ rääkis ta.

Analüütik ütles, et kaugemat tulevikku on raskem ennustada, palju sõltub sellest, mis hakkab toimuma ettevõtte juhtkonnas. „Minu jaoks on võtmetähtsusega isikuteks tegevjuht Tim Cook ning peadisainer Jonathan Ive. Niikaua kui need kaks on ametis, olen ma suhteliselt rahulik. Muidugi tuleb ka jälgida, millised liikumised hakkavad toimuma ettevõtte nõukogus.“

„Ma arvan, et enamiku investorite ja ka ilmselt fännide jaoks oli Steve Jobs läinud juba ammu - kui mitte enne, siis alates augusti lõpust, kui ta tegevjuhi kohalt tagasi astus,“ lausus Oja.

Tõnis Oja on Apple'i aktsionär 2005. aasta sügisest. „Apple'i aktsiaid ei kavatse ma vähemalt esialgu ära müüa,“ ütles ta.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. October 2011, 11:38
Otsi:

Ava täpsem otsing