Katre Pilvinski • 6. oktoober 2011 kell 6:17

Valdo Randpere: Apple'i tulevik pole roosiline

Steve Jobs oskas innustada ja ta oli osa Apple'i innovatsioonist, seetõttu firma tulevik nii roosiline ei ole, märkis endine IBMi Eesti esinduse juht Valdo Randpere.

"See on nii kurb. Inimesel on 56aastaselt kõik olemas, ta on üks nutikamaid ja innovatiivsemaid inimesi, tal on raha, tal on kõik, aga tervis vastu ei pea," rääkis ta Jobsist.

"Mul on inimlikult nii kahju, et selline inimene, kes teeb nii palju sellise valdkonna jaoks ära, kus ma ise olen töötanud," lisas ta. Randpere ütles, et kuigi ta Jobsi ei tundnud, on selline tunne, nagu oleks Jobs olnud ta isiklik sõber.

"Võib-olla on Apple'is nii nutikad inimesed, et kogu innovatsioon oli kollektiivne tegevus ja Steve Jobs oli ainult nägu väljapoole. Sel juhul pole firma tulevikul midagi karta," märkis Randpere.

"Mina kardan küll, et ta osa ja roll oli selles palju suurem – ta oskas innustada ja ta oli osa sellest innovaatilisusest ise, sel juhul Apple'i tulevik nii roosiline ei ole. Ta on viimasel ajal olnud peajagu üle tehnoloogiliste innovatsioonide poolt, ma kardan, et see üleolek väheneb või kaob," sõnas Reformierakonna ridades riigikogusse kuuluv Randpere.

Hetkel kuum