Romet Kreek • 24. oktoober 2011 kell 9:20

Investor Toomas ostis Burberry aktsiat

Investor Toomas ostis 200 Briti luksuskaupade tootja Burberry aktsiat, et saada osa aasialaste rikkuse kasvust läbi luksuskaupade tarbimise.

Komisjonitasuks näitas pank 12,20 naela. Huvitav on see, et internetipangas tehingukorraldust andes ei lubatud valida turuhinnaga tehingut. Sestap oli tarvis sisestada tehing limiithinnaga.

Burberry aktsiaostu eesmärgiks on saada osa aasialaste rikkuse kasvust läbi luksuskaupade tarbimise ajal, mil Lääne-Euroopa ja USA majanduses ei ole just kõige roosilisemad väljavaated. Selle kasvuaktsia hinna-kasumi suhe oli Reutersi andmetel 25,5 ja dividenditootlus 1,6 protsenti.

Kui majanduse olukord halveneb, peaks luksuskaupade sektoril minema tulemuste poolest paremini üldisest jaekaubandusest. Kui aga võlakriis ja muud mured leiavad lahenduse, mis ka elavdaks jaekaubandust, on potentsiaalsete luksukaupade tarbijate ring laiem. Praegu kasvab sektor suuresti hiinlaste poolse luksuskaupade ostmise peal.

Burberry teatas 12. oktoobril, et luksusele kulutamise aeglustumise märke ei ole näha. Ettevõtte kvartalikäive kasvas majandusaasta teises kvartalis (lõppes septembri lõpus) aastaga 30 protsenti, 463 miljonile naelale ja ületasid Reutersi poolt küsitletud analüütikute 448 miljoni naelast ootust.

"Meie esimese poolaasta tulemus 30protsendise käibe kasvu näol näitab, et Burberry brändil on jätkuvalt hoog sees, näidates jätkusuutlikku kahekohalise protsendi suurust kasvu nii jae- kui ka hulgimüügis, kõigis piirkondades ja kõigis tooteklassides," teatas Burberry juhatuse esinaine Angela Ahrendts pressiteates.

Investor Toomas on Äripäeva välja mõeldud tegelane, kelle käsutusse anti 2002. aasta alguses investeerimiseks miljon krooni reaalset raha.

Autor on Burberry aktsionär.

Hetkel kuum