Alyona Stadnik • 26. oktoober 2011 kell 16:47

Riho Unt: eestlaste raha on kindlustatud

SEB panga juhi Riho Undi sõnul on Põhjamaade pangad kõige paremini kapitaliseeritud pangad Euroopas ja seega on rahastamine meie klientidele paremini kindlustatud kui mujal ELis.

Järgneb SEB panga juhatuse esimehe Riho Undi kommentaar Euroopa võlakriisile ning selle mõjule Eestis:

Hetkel jutuks olev võlakriis ei ole mingi uus võlakriis, vaid maailmas 2008. aastal alguse saanud probleemistiku teine vaatus. Eesti on küll paremini ette valmistunud kui 2007. aastal, sest riik on hoidnud konservatiivset fiskaalpoliitikat, ettevõtlussektor on võlakoormat pidevalt vähendanud ning ettevõtete efektiivsus paranenud.

Eestis tegutsevate ettevõtete finantsseis praegu paraneb ja kuna ettevõtjatel on kriisi esimene vaatus veel hästi meeles, siis on põhjust arvata, et ettevalmistused lähitulevikus mõnevõrra halvenevaks majanduskeskkonnaks on juba töös. Kapitali hinnale kriisi uus vaatus hästi ei mõju ning kapitali hind on ka juba turul vaikselt kerkimas.

Positiivselt poolelt saab välja tuua, et Põhjamaade pangad on kõige paremini kapitaliseeritud pangad Euroopas ja seega on rahastamine meie klientidele paremini kindlustatud kui mujal Euroopas. Lisaks näitas Eesti võimekust kriisi seljatamisel ning see kogemus võib anda hea baasi Rootsi ja Soome ettevõtetele kuluefektiivsuse tõstmiseks tootmisbaasi ületoomiseks Eestisse.

Hetkel kuum