Sõõrumaa sisenes teist korda turvaturule

Birjo Must 02. november 2011, 00:00

"Täna on tähelepanuväärne päev, sest vanad head ajad on tagasi tulnud - kaks Eesti turvaturu tõsist tegijat ühendatakse ja tekkinud on eestimaine tugev kooslus," tutvustas Sõõrumaa uut kaubamärki, mis erineb kunagise tuntud turvakontserni sümbolist vaid ühe tähe võrra. Nime USS Security all tegutseb Sõõrumaa ka Ukrainas. Eile ütles ta, et peab seal veel aastaid tugevat tööd tegema.

Senise K Grupp Turvateenused ASi aktsiakapitali laienemise kaudu loodud uuest ühendettevõttest 40 protsenti kuulub Pristisele. Samas jätkab Indrek Sepa Pristis oma kaubamärgi all tegutsemist nõrkvoolu lahenduste pakkumise ja tehnosüsteemide hooldamisega.

"Uue kaubamärgi USS Security Eesti sünd on minu teine tulemine turvaturule," märkis USSi nõukogu juhtiv Sõõrumaa. Ta lisas, et 10 000 kliendiga ühendettevõttel on võimas stardipositsioon, millega suudetakse lähiaastatel saavutada väga palju. "Näljastel on lihtsam kasvada. Ma ei välistaks, et suudame pikas perspektiivis saada turuliidriks - meie kogemus näitab, et see on võimalik," tutvustas ettevõtja oma ambitsioone.

Eesmärgiks aastaga 25 protsenti turust. Pristise nõukogu esimehe Indrek Sepa sõnul on vastloodud ettevõttel valveteenuse vallas turvaturul selge teine positsioon. Pristis pakub tema sõnul omalt poolt ühendettevõttesse uue tehnoloogia ja globaalsed teadmised.

Enam kui tuhande töötajaga ettevõtte plaanid on suured, sest järgmiseks aastaks prognoositakse 12 miljoni euro suurust käivet. USS Security juhatuse esimehe Sven Nuutmanni sõnul on ettevõte julgelt välja öelnud, et selle aasta lõpuks on firma turuosa Eestis ligi viiendik ning eeldatav osakaal tuleva aasta lõpuks küündib veerandini valveteenuste turust. Sellega püütakse pakkuda tugevat konkurentsi praegusele turvaturu liidrile G4Sile.

Nuutmann loetles uue ettevõtte eeliseks konkurentide ees Urmas Sõõrumaa ja Indrek Sepa pikaajalise kogemuse turvavaldkonnas. See peaks tema hinnangul korvama globaalsete ettevõtete teadmised teistelt turgudelt. "Teenuse turg on seotud mahuga ja meil on võimalus katta kogu Eesti patrullteenusega," rääkis ta.

Kaks miinust äris plussi ei anna. Turvaettevõtete liidu juht ja G4S Eesti juhatuse esimees Andrus Ossip lausus konkurentide ühinemist kommenteerides, et konsolideerumine mõjub kokkuvõttes turule tervendavalt. Iseküsimus on tema sõnul vaid see, kas iga ühinemine ka õnnestub.

"Paar aastat tagasi, kui Rein Kilk müüs Skorpioni, prognoosisin ma turule ka edasist konsolideerumist. Sama meelt olen ma jätkuvalt," sõnas Ossip. "Viimaste aastate majandusnäitajad kõnelevad selget keelt, et ega eespool nimetatud müügitehing õnne ostja õuele toonud," lisas ta.

Ossip märkis, et liitujatest peab vähemalt üks pool olema tugev.

"Vaid matemaatiliselt on nii, et miinusmärgid annavad kokku plussi - äris see reegel ei kehti," viitas ta K Grupi ja Pristise senistele majandustulemustele. Seepärast jääb Ossip enda sõnul ka praeguse ühinemise suhtes mõõdukalt skeptiliseks ja ootab, mida aeg näitab.

Turvaturu arengu seisukohalt on G4Si juhi hinnangul oluline, et ühinenud ettevõte asuks järgima ausaid äritavasid, konkurentsireegleid ja ajaks läbipaistvat hinnapoliitikat.

"Siiski jääb mulle veidi arusaamatuks loobumine juba mõningase tuntuse ja väärtusega kaubamärkidest ja pöördumine tagasi ajalukku," viitas Ossip uue ettevõtte nimele. Äris tuleb vaadata tulevikku, mitte jääda kinni mineviku kammitsatesse, märkis ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    05. December 2011, 16:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing