Anne Oja • 14. detsember 2011 kell 5:23

Sõtnik: ekspordi kasvul Venemaa suunas on ruumi

Venemaa on väga suur ja ekspordile sellesse riiki on veel kasvuruumi, leiab riigikogu majanduskomisjoni keskerakondlasest liige Olga Sõtnik.

"Arvan, et me ei peaks ühegi riigiga suhtlemisel piirama ekspordi mahtu mingisuguste kindlate protsentidega. Eesti turu suurus ja ettevõtete tootmismahud panevad ise paika ekspordi piirid," sõnas Sõtnik vastuseks Äripäeva küsimusele, kui suur võiks olla Venemaa suunalise ekspordi osakaal Eesti koguekspordis, et see poleks Eestile ohtlik.

Peaminister Andrus Ansip on öelnud, et Eesti eksport Venemaale ei tohiks olla üle 10% riigi koguekspordist. Oktoobri seisuga on Venemaa ekspordi osakaal aga juba 14%.

"Ekspordi kasvul Venemaa suunas on veel ruumi, eriti ajal, kui majanduskasv Euroopas on aeglustamas ja tarbimine vähenemas. Eesti eksportööridel tuleb paratamatult otsida uusi võimalusi nii Venemaal kui ka teistes SRÜ riikides," lisas Sõtnik.

Ta märkis, et Venemaaga äri ajades tuleb kindlasti arvestada võimalike poliitiliste  ja majanduslike riskidega, kuid idanaabri liitumine WTOga peaks andma tootjatele kindlust, et sealsed turureeglid ei muutu üleöö. 

"Vene turg on väga suur ja atraktiivne ja meie võiksime kasutada meie geograafilist eelist, mida väga paljudel teistel riikidel pole," ütles Sõtnik.

 

Hetkel kuum