Indrek Kald • 9. veebruar 2012 kell 12:40

Tallinna uus sotsiaalne töökoht – õpetaja abi

18 Tallinna kooli on avaldanud soovi luua õpetaja abi sotsiaalseid töökohti, esimesed koolid on valmis tööd pakkuma 1. märtsist.

Tallinna haridusametile laekus sooviavaldusi 18 koolilt ühtekokku 50 õpetaja abi koha loomiseks. Kõige enam – 20 õpetaja abi – vajatakse Lasnamäe koolides, kaheksa leiavad tööd Haaberstis ja seitse Põhja-Tallinnas. Kristiine vajab kuut ning nii Mustamäe kui ka Pirita koolid nelja õpetaja abi.

Õpetaja abi töö on suunatud õpetaja juhendamisel põhikooli õpilaste toetamisele. Abi ametikohale oodatakse kandideerima keskharidusega või kõrgkooli lõpetanud isikuid, kes ei tööta ega õpi ning soovivad edaspidi pedagoogika valdkonnas õpinguid jätkata ja töötada. Soovijad peavad olema rahvastikuregistri andmetel vähemalt ühe aasta Tallinna elanikud ja töötukassas vähemalt ühe kuu töötuna arvel. Tööleping on tähtajaline ja mitte kauem kui 12 kuuks, teatas linnavalitsus.

Tallinna ettevõtlusamet koostöös haridusametiga alustas eelmise aasta oktoobris pilootprojektina esimese viie õpetaja abi sotsiaalse töökoha rahastamist. Selle aasta jaanuaris andis nii Sikupilli keskkool kui ka haridusamet sellele projektile kiitva hinnangu ja saadud kogemust tutvustati ligi 30-le teemast huvitatud koolile.

Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul oli koolide huvi sotsiaalsete töökohtade loomiseks üle ootuste suur. "Loodame leida ka uutele töökohtadele sama head kandidaadid, kui meie esimesed õpetaja abid on. Loodame, et koolist saadud töökogemus annab soovijatele võimaluse end täiendada pedagoogilisel alal ja leida endale töö juba tuttavaks saanud haridusasutuses," sõnas ta.

Hetkel kuum