12. mai 2012 kell 9:47

Schäuble esitas Kreekale väljakutse loobuda eurost

Saksamaa rahandusminister Wolfgang Schäuble esitas Kreekale väljakutse astuda eurotsoonist välja. See on pannud investorid ja ökonomistid mõtlema, mida tema ja kaaskolleegid peavad euro päästmiseks tegema siis, kui Kreeka võtab tema blufi vastu.

Citigroupi hinnangul peaks Hispaania ja teiste rahapuuduse käes kannatavate riikide päästmiseks Euroopa Keskpank pakkuma abilaene ja suurendama võlakirjade kokkuostu, millele lisaks tuleks pankade deposiidid ära kindlustada ning suurendada regiooni päästefondi juhul, kui peaks toimuma "Grexit", mis on Citigroupi lühend Kreeka lahkumisele eurotsoonist.

Schäuble ütles ajalehele Rheinische Post, et euro suudaks Kreeka lahkumisega hakkama saada küll, sest teiste eurotsooni riikide majanduskahju riske on vähendatud, vahendab Bloomberg.

"Igasugune lahkumine tuleks läbi viia osana tervikplaanist, millega vähendada häiringuid," ütles maailma suurima võlakirjahaldaja Pacific Investment Management Co tegevjuht Mohamed El-Erian. "Praegu on ükskõik millise ettepaneku puhul väga kerge leida asju, mis on valesti," lisas ta.

"Kui mingit majanduslangust ei tule, siis keda see Kreeka huvitab, kuid Saksamaa asemel mina nii kindel ei oleks ja ei oleks valmis ka seda riski võtma," kommenteeris Goldman Sachs Asset Managementi juhatuse esimees Jim O'Neill. "Kui Kreeka lahkumine toob kaasa seni nägematud järelmõjud terves regioonis, oleks see kohutav viga."

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum