Indrek Kald • 11. juuni 2012 kell 7:13

Hispaania peaministri SMS: me pole mingi Uganda

Me pole mingi Uganda, kirjutas Hispaania valitsusjuht Mariano Rajoy enne nädalavahetuse kohtumist rahandusministrile Luis de Guindosele saadetud toetavas SMSis.

"Pea vastu, me oleme Euroopa suuruselt neljas jõud. Hispaania pole mingi Uganda," vahendas peaministri lühisõnumit Business Insider, viitega Hispaania ajalehele El Mundo. Hispaania on suurjõud, mitte suvaline IMFi hoole all olev banaanivabariik, tõlgendas Business Insider Mariano Rajoy mõtet.

Kui meid ei aidata, siis kukub kõik kokku – kui Hispaania läheb pankrotti, maksab see Euroopale 500 miljardit eurot ning pärast veel 700 miljardit, kui Itaalia meie järel pankrotistub, lisas peaminister meedia teatel.

Laupäeval ligi kolm tundi väldanud konverentskõne järel kinnitasid euroala rahandusministrid, et on valmis Hispaaniale pankade jalule aitamiseks laenama kuni sada miljardit eurot. Küsisime finantsabi, siin ei ole midagi tegemist päästmisega, märkis Hispaania rahandusminister Luis de Guindos pärast pressile.

Esimest korda ei panustanud euroala abipaketti Rahvusvaheline Valuutafond, jäädes vaid nõuandja rolli. Reutersi allikate sõnul oli see Hispaania valitsuse nõue, sest IMFi kaasamine käinuks hispaanlastele au pihta.

Hetkel kuum