Kaisa Gabral • 14. juuni 2012 kell 10:16

Majanduslangus on investeerimise aeg

Prisma Peremarketi juhi Janne Lihavaineni hinnangul on majanduslangus soodne aeg investeeringuteks, kui on vähegi, mida investeerida.

"Majanduslangused olid ja on väga soodne aeg investeeringute tegemiseks, juhul kui on kontol raha mida investeerida. Meie avasime majanduslanguse ajal mitu uut Prisma kauplust, kuna oleme kõik headel aegadel teenitud kasumi jätnud Eestisse ja meil on raha, mida investeerida ning millega uusi töökohti luua. Need, kellel pole taolist vara kontol olemas on aga majanduslanguse ajal alati keerulisemas seisus, kuna investeeringute tegemine on siis küll odav aga raha laenamine aga kallis," märkis Lihavainen.

Eesti Pank prognoosis majandusele taastumise jätkumist ning uuest aastast isegi pisukest kasvu. Äripäev soovitas oma juhtkirjas mõned päevad tagasi valmistuda uueks kärpelaineks. Janne Lihavainen aga midagi prognoosida ei taha. "Nagu olen ka varem ütelnud, on ennustamine äärmiselt tänamatu töö. Isegi homset piimamüüki on võimatu täpselt ennustada, rääkimata siis nii kompleksse teema kui majanduse prognoosimisest," märkis Lihavainen, kuid lisas, et Prisma poole pealt vaadates on tema väga optimistlik. "Põhjuseks võib olla asjaolu, et oleme aasta alguses teinud läbi väga hea kasvu. Isegi võrreldavate üksuste lõikes on kasv olnud üle 20% eelmise aastaga kõrvutatult," loetles Lihavainen.

"Minu soovitus on tegelikult lihtne, headel aegadel kulutada pigem mõõdukalt ja majanduslanguse aegadel leida võimalusi," märkis ettevõtja.

 

 

Hetkel kuum