Indrek Kald • 21. november 2012 kell 5:55

Luman: mind ajas Ilvese juurde hirm Harta 12 mõju ees

Kaubandus-tööstuskoja juhti Toomas Lumanit ajendas täna presidendi juurde minema hirm, et Harta 12 võivad teatud ringkonnad kurjasti ära kasutada.

"Arvan, et revolutsioonilist remonti ei ole Eesti ühiskonna ja riigikorralduse juures vaja toime panna," rääkis ta ETV hommikuprogrammis ning lisas, et küll tuleb üht-teist korrastada, täpsustada ja läbipaistvamaks muuta.

"Isegi kui meil on ühiskonnas mingi probleem, mis vajab lahendust, siis me saame seda lahendada ikka ainult läbi põhiseadusliku korra ja demokraatliku otsustusmehhanismi," märkis Luman.

Kaubandus-tööstuskoja juhi kinnitusel võib meile üks või teine tipp-poliitik või tippettevõtja meeldida või mitte, aga see ei saa olla põhjuseks, et ühiskonnas on midagi nii viltu, nagu viidatakse ühiskonnategelaste poolt koostatud Harta 12s.

Luman juhtis tähelepanu sellele, et Harta 12-le on algselt alla kirjutanud 17 inimest ja dokumendis nõutakse uute tegijate tulekut, "aga nendest seitsmeteistkümnest ei ole uut tegijat mitte kedagi, näiteks proua Lauristin kõlbaks mulle emaks, ta on elupõline poliitik".

President Toomas Hendrik Ilves kutsus tänaseks kokku Riigikogus esindatud erakondade esindajad ning vabakonnad, et arutada Reformierakonna varjatud rahastamisest tekkinud pingeid.

Hetkel kuum