Alyona Stadnik • 22. november 2012 kell 9:25

Parusk: vaatame täna iga projekti eraldi

EASi nõukogu vaatab täna veel kord üle 21 projekti, mille puhul kerkis riigiabi ergutava mõju puudumise kahtlus. EASi värske juhatuse esimees Raul Parusk märkis, et luubi all on iga projekt eraldi.

EASi kontrollid tuvastasid 58 projekti mahus 8,5 mln eurot, mille osas tekkis riigiabi reeglite rikkumise kahtlus. Eelmisel koosolekul pakkus juhatus välja lahenduse 37 projektile, nüüd tuleb veel leida lahendus 21 projektile mahus 6,7 mln eurot.

Parusk ei osanud enne koosolekut öelda, milliseks tulemus kujuneb. Ta lisas, et probleemid, mis üleval on, tulevad nõukogus arutusele. "Arutame tööplaani, kuidas nüüd edasi minna," lausus Parusk.  

Samuti ei osanud Parusk öelda, kas 21 ettevõttel tuleb see toetus tagasi maksta. "Iga projekti puhul teeme eraldi tööplaani ja tulemus selgub töö käigus. Need projektid ei ole kõik ühtmoodi, nii et igale juhtumile tuleb erinevalt otsa vaadata," märkis Parusk.

Hea teada:EASi kontrollid tuvastasid riigiabi reeglite rikkumise kahtluse 58 projekti puhul, mahus 8,5 mln eurot. Euroopa Komisjoni määruse kohaselt peab riigiabil olema ergutav mõju, s.t tegevusega, mille jaoks toetust taotletakse, ei tohi alustada enne abitaotluse esitamist. Kui abi saamise tingimuste vastu eksitakse, võib riik toetuse tagasi nõuda. Lisaks jätkub lahenduste otsimine kolmele projektile, mille puhul on välisaudit tuvastanud samalaadsed rikkumised summas 2 mln eurot.

EAS on alates 2007. aastast rahastanud 7462 projekti 698,6 mln euro ulatuses.

Hetkel kuum