Marta Jaakson • 20. detsember 2012 kell 9:56

SEB: uute korterite vähesus hinda ei tõsta

SEB eraisikute suuna arendusjuhi Triin Messimase sõnul on mitmed kinnisvaraasjatundjad vihjanud, et uued korterid võivad turult otsa saada, kuna uusarendusi on vähem, ent siiski ei arva pank, et selle mõjul võiks kinnisvara hind märgatavalt tõusta.

Messimase hinnangul on kinnisvaraturg ja eluasemelaenuturg kindlasti loium kui objektiivset elamistingimuste parandamise vajadust ja soodsaid laenutingimusi silmas pidades oodatav oleks.

"Arvame, et järgmisel aastal kinnisvara soetamise ja selleks just eluasemelaenude võtmise aktiivsus mõnevõrra kasvab. Väga palju mõjutab potentsiaalsete eraisikutest kinnisvarasoetajate käitumist muudatused tarbija kindlustundes – kui ootused pere majandusliku toimetuleku osas aastal 2013 muutuvad positiivsemaks ja kindlamaks, kasvab ilmselt nende perede hulk, kes kinnisvara soetamiseks laenu kasutavad," märkis Messimas.

Swedanki kinnisvara ja ehituse osakonna juhataja Ero Viik ütles eilsel panga eraisikute finantseerimise pressikonverentsil, et järmgine aasta kinnisvaraturul tuleb huvitav. Hoolimata kinnisvaraarendajate ennustustest uusarenduste lisandumisest, ennustas Viik, et pigem on saatus vastupidine – kallis ehitushind tekitab defitsiidi, mis omakorda võib kinnisvarahinda tõsta.

 

Hetkel kuum