Väinu Rozental • 22. veebruar 2013 • 1 min
Jaga lugu:

Väike-Maarja tõmbab ettevõtlusraha ligi

Pandivere kõrgustiku tipul asuv Väike-Maarja vald meelitab teistest enam ettevõtjaid ligi. Sellesse valda tehti eelmisel aastal kõige enam investeeringuid.  

Tähelepanelikule inimesele, kes Väike-Maarjast satub aastas ehk vaid korra läbi sõitma, hakkab aeg-ajalt jälle silma mõni uus ehitis. Näiteks on Kaarma tööstuspiirkonde kerkinud viimase aastaga kolm suurt metallsilindrit ja sadakond meetrit eemal on trobikond tootmishooneid saanud uue katuse ning majaseinad kollase viimistluskatte. Tegu on ASi Baltic Agro teraviljapunkritega ja tibukollastes majades hakkas AS Tallegg kasvatama broilereid.

Need kaks ei ole sugugi ainsad mullused suured ettevõtlusinvesteeringud Väike-Maarja valda. OÜ Pandivere L.T. renoveeris ja seadmestas lõplikult lemmikloomatoidu tehase ning kaks piimatootjat, OÜ Vao Agro ja OÜ Triigi Farmer renoveerisid loomlaudad. Lisaks eraettevõtetele on mullu investeerinud ka riigile kuuluv, loomakorjuste käitlemisega tegelev AS Vireen, mis rajas ligi 2 miljoni euro eest kohtpuhasti.

"See oli eelmisel aastal meile ka üllatus, et nii kibedaks ehituseks läks," tunnistab Väike-Maarja vallavanem Indrek Kesküla, "Ajakirjanduses ja igal pool mujal ju räägiti, et majanduses pole just kõige paremad ajad."

Mida on ettevõtjatel valla kohta öelda ning mis probleeme oli seakasvatusega tegeleva SF Pandivere omanikul ja juhil, loe tänasest paberlehest. 

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt