Ave Lepik • 5. juuli 2013 • 2 min
Jaga lugu:

Nordea: nõukogu ei uuri Krafti mainet

Eile avaldas Eesti Ekspress artikli "Euroopa murrab pead Krafti maine üle", mida refereeris ka Äripäev. Artiklis väideti, et Euroopa apellatsiooninõukogu kaalub Nordea Eesti filiaali juhi Vahur Krafti sobivust ametisse. Väljaanne seostas uurimist Krafti osalusega VEB-fondi afääris.

Nordea Eesti teatab, et info Krafti kohta on meelevaldne. Tegemist on lõppenud kohtuvaidlusega OÜ SV Capital ja Nordea Eesti vahel, ega puuduta Vahur Krafti isikut, rõhutab panga kommunikatsioonijuht Jane-Liina Liiv.

Kõnealuses vaidluses on nii FI kui ka FiVa (Soome Finantsinspektsioon) otsustanud asja mitte menetleda, selgitab Liiv.  „Asjaolust, et OÜ SV Capital on tõstatanud antud teema Euroopa pangandusjärelvalves ja Euroopa finantsjärelvalvete apellatsiooninõukogus saime teada täna (eile – toim.) hommikul, meile ei ole menetlusest teavitanud ei nimetatud institutsioonid ega OÜ SV Capital vastavasisulisi dokumente edastanud,“ kommenteeris Liiv. „Olles tutvunud Euroopa finantsjärelvalvete apellatsiooninõukogu 24.06.2013 otsusega, kinnitame, et meie hinnangul on igasugune seos Vahur Kraftiga meelevaldne ja pahatahtlik.“

Pank peab vajalikuks selgitada, et OÜ SV Capital ja temaga seotud isikud on olnud mitme aasta jooksul kriminaalmenetluses kahtlustatavad ning on seotud mitme kohtuvaidlusega, sh. riigiga. SV Capital OÜ ja temale nõuded loovutanud Instmark OÜ tegevus on olnud seotud rahapesu kahtlustega, millele on tähelepanu juhtinud nii Rahapesu Andmebüroo kui ka nende kolleegid Venemaalt. Antud kaasuses hoidis Nordea Eesti Instmark OÜ vahendeid kinni, seoses kahtlusega raha päritolu osas. OÜ SV Capital vaidlustas meie õigust raha kinnipidamiseks. Nordea saavutas kohtuvõidu nii maakohtus, kui ka apellatsioonikohtus. Tänaseks on lõplik kohtuotsus jõustunud heakskiiduga Nordea tegevusele.

Lisaks annab Nordea teada, et plaanib esitada kaebuse Avaliku Sõna Nõukogusse, „kuivõrd fotoga illustreeritud artikkel  Eesti Ekspressis on hr. Krafti osas meelevaldne“.

Nordea selgituse peale saatis järgneva kommentaari ka Instmark OÜ ja SV Capital OÜ esindaja vandeadvokaat Maksim Greinoman:Instmark OÜ, SV Capital OÜ, selle juhatuse liikmed ega osanikud ei olnud kunagi Eestis rahapesus kahtlustatavad või süüdistatavad.Kuivõrd Euroopa Pangandusjärelevalve Asutuse järelevalvemenetlus Eesti ja Soome Finantsinspektsioonide üle jätkub, siis selle üksikasju ei ole hetkel võimalik kommenteerida. Samuti ei ole mõistagi võimalik kommenteerida muid klientide poolt läbiviidavaid menetlusi, mille menetlusosaliseks Nordea Bank Finland PLC ei ole, kuid mis on tema tegevusega seotud.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt