Raido Neemre • 10. detsember 2013 • 1 min
Jaga lugu:

General Motorsi uueks juhiks saab naine

Päev peale USA valitsuse osaluse müümist nimetas General Motors Mary Barra oma uueks juhiks. Barrast saab praeguse tegevjuhi, Dan Akersoni, mantlipärija 15. jaanuaril. Akerson lahkub ettevõttest perekondlikel põhjustel.

51-aastasest Barrast, kes praegu on ametis globaalse tootearenduse asepresidendina, saab ettevõtte esimene naissoost tegevjuht. Otsus tehti teatavaks kohe peale USA Riigikassa teadaannet, et valitsus müüs maha oma osaluse General Motorsis, mida finantskriisi ajal päästeti.

Akersonist sai ettevõtte tegevjuht 2010. aastal. Barra on autotootja heaks töötanud 33 aastat, olles töötanud nii tootmises kui insenerina. Võttes arvesse tema kogemust ettevõttes, oli tema tegevjuhiks saamine üsna ootuspärane.

Barra võtab General Motorsi tüüri enda kätte ajal, mil ettevõte on üsna keerulises seisus. Kuigi müügitulud kasvasid eelmisel kuul 19%, seisab gigant siiski veel silmitsi finantskriisi põhjustatud raskustega, mis läks maksumaksjatele maksma peaaegu 10 miljardit dollarit.

Kuigi valitsus on ettevõttesse pumbatud raha kasumiga tagasi saanud, on ettevõte siiski veel kahjumis.

General Motorsi aktsiad tõusid peaaegu 24% alates selle teisest avalikust esmaemissioonist 2010. aasta novembris, kui aktsia hinnaks oli 33 dollarit. Ettevõtte turuväärtus on 56,8 miljardit dollarit.

 

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt