Alyona Stadnik • 16. jaanuar 2013 kell 13:47

Jaan Männik: Eesti Pank pole võltsinud

Eesti Panga nõukogu esimehe Jaan Männiku sõnul pole Eesti Pank dokumente võltsinud, küll esitati valeandmeid.

"Dokumentide võltsimine on kriminaalne. Mina ei ole kuulnud, et oleks võltsimist tehtud," märkis Männik.Valeandmete esitamine võib olla ekslik, aga võltsimine ei ole ekslik, lisas ta.

Männik ei näe enda ega Eesti Panga rolli anda sellele tulemusele hinnangut. "Kas siin on keegi süüdi, kas on midagi kriminaalselt jne," selgitas ta.

Põhjuseks ta tõi selle, et Eesti Pank ei ole politsei ega prokuratuur ning ei hakka arutama, kas keegi on teadlikult või mitte midagi esitanud. Kui on sellised rängad süüdistused, et oleme dokumente võltsinud – mis on ränk –, siis me teeme auditi ja järeldusi saab igaüks teha, märkis ta.

Your guess as good as mine, vastas Männik selle pealt, mida ta arvab sellest asjast.

"Eesti Pank ei peaks rohkem uurima," ütles Männik. Mis tuleb edasi teha, pole tema hinnangul panga nõukogu esimehe küsimus. "Sellega peavad tegelema teised institutsioonid, kes tegelevad süü küsimustega," lausus ta.

Siseauditi teemat käsitledes sõnas Männik, et selle läbiviimine oli keskpanga presidenti Ardo Hanssoni initsiatiiv. Ta lisas, et Hansson oli pangas uus mees ning sellel ajal räägiti palju VEB Fondist ja Eesti Pangast ja seda negatiivses võtmes.

Viidates sellele, et Ardo Hansson on olnud aastail 1993–98 Eesti Panga nõukogu liige, ütles Männik, et ta ei tea, mis tol ajal tehti ning selle nurga alt ei ole ta Hanssoniga rääkinud.

Hetkel kuum