Alyona Stadnik • 16. jaanuar 2013
Jaga lugu:

"Palun vabandust"

Eesti Panga president Ardo Hansson palus täna VEB Fondiga seotud auditi tutvustamisel vabandust selle eest, et Eesti Pangas võltsiti dokumente.

"Heaks ei saa seda kiita. Keskpanga endine käitumine väärib taunimist," nentis ta. Hansson lubas pingutada selle nimel, et tulevikus ikkagi usaldataks Eesti Panka.

Keskpanga juht lisas, et võltsituks osutunud kiri oli loodud Eesti Pangas ning oli planeeritud, ent siseauditi läbiviimisel ei tuvastatud, kes neid andmeid esitas ja miks.

Võltsitud dokument koostati 1995. aastal, Hansson kuulus sel ajal Eesti Panga nõukogusse ning oli ühtlasi ka peaministri majandusnõunik.

Eelmise aasta 4. oktoobril pöördus peaminister pärast valitsuse pressikonverentsi Äripäeva ajakirjaniku poole kui endine pankrotihaldur ning märkis, et Äripäeva artikkel VEB Fondi kohta ei ole õige. Samuti ütles Ansip, et võib mürki võtta selle peale, et Eesti Pank ei ole midagi võltsinud.

Küsimuse peale, kas Ansipile peaks nüüd kiirabi saatma, vastas Hansson, et tema hinnangul ei saa ka väita, et need andmed on võltsitud, sest võltsimine on juriidiline mõiste.

Eesti Pank avaldas täna VEB Fondiga seotud auditi tulemused, milles tõdes, et 32,3 miljoni dollari ulatuses Vene ettevõttele TSL International nõudeid lisanud valeandmetega dokument loodi 1995. aastal Eesti Pangas ilmselt teadlikult.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas